Autobusem do Černé Hory s výletem do Albánie

19.11.2011

POJEĎTE S NÁMI NA DALŠÍ AUTOBUSOVÝ ZÁJEZD Již jsme společně absolvovali několik zájezdů na Korsiku, v roce 2011 na Zakynthos a nyní nás čeká MONTENEGRO. Přípravy naší naturistické speciality pro rok 2012, autobusového zájezdu do Černé Hory s výletem do Albánie, zastávkami v Jajce, Mostaru a Dubrovníku a několika celodenními výlety po Černé Hoře, vrcholí. DOVOLENÁ BEZ PLAVEK, ALE I VÝLETY PO BOSNĚ A HERCEGOVINÉ, MONTENEGRU, ALBÁNII A CHRVATSKU

Autobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do AlbánieAutobusem do Černé Hory s výletem do Albánie

Zájezd bude stoprocentně realizován, k dispozici poslední volná místa.

Již definitvně je rozhodnuto o dopravě (BUS BOVA FUTURA společnosti Veolia Východní Čechy - tak jako u předcházejících zájezdů na Korsiku a Zakynthos - ujedeme celkem cca 4.500 km), programu celého zájezdu, pravděpodobně i o termínu zájezdu (9.9. - 22.9.2012) - čekáme jen na konečné ceny ubytování pro rok 2012 a rozsah slev platných v tomto období, tzn. i na konečnou cenu zájezdu. Předpokládáme, že prodej bude zahájen nejpozději v prvé dekádě prosince 2011.

Předpokládáme nástupní/výstupní místa v ČR a SR - Hradec Králové nebo Pardubice, Praha, Tábor nebo Písek, České Budějovice, Brno, Bratislava. Dále pojedeme přes Maďarsko a Chorvatsko do Bosny a Hrcegoviny, kde se krátce zastavíme v Jajce (vodopády) a odpoledne a celou noc strávíme v Mostaru (ubytování v hotelu se snídaní), který se podrobně prohlédneme a večer budeme moci navštívit některou ze zdejších typických restaurací. Ráno budeme pokračovat přes Chorvatsko do Černé Hory, přívozem překonáme Boku kotorskou, zastavíme se na prohlídku staré části Budvy a na výhledu na poloostrov Sveti Stefan.
Ubytování bude možno si objednat ve třech typech bungalovů v FKK Ada Bojana, příp. v textilním hotelu Mediteran v Ulcinji. Zde vás očekává celkem 10 noclehů s polopenzí.
Během pobytu budete mít možnost se zúčastnit 4 celodenních autobusových výletů - do Stari Baru, kláštera Raževiči, Virpazzaru, na Skadarské jezero / kláštera Morača a kaňony řeky Morača a Tara do pohoří Durmitor / do Albánie, do města Shkodra a královského sídla Kruju / do Boky kotorské, Kotoru, na Lovčen do Njeguši a královského sídla Cetinje. Pro koupání a slunění na dlouhých písčitých plážích ostrova v deltě řeky Bojany budete mít plných 5 dnů, obědy si můžete za výhodné ceny zajistit v romantických rybářských restauracích na řece Bojana. I během výletů budete mít možnost ochutnat v době obědů černohorské speciality, např. ve Virpazzaru vynikající úhoře. Ceny v černohorských, ale i mostarských restauracích jsou nižší než v Chorvatsku, zejména pak na Istrii či v Dubrovníku.
Při cestě domů musí mít řidiči povinnou 9tihodibovou bezpečnostní přestávku. Tu prožijeme v odpoledních a veřerních hodinách v perle Jadranu, v Dubrovníku. Budete mít možnost se projít po jeho romantických uličkách, navštívit starý přístav, projít se po mohutných městských hradbách, vyjet si lanovkou nad město, posedět v typických dubrovnických restauracích.

Podrobné informace naleznete na tomto našem webu - Autobusem ......(http://www.naturtravel.cz/zajezd/cerna-hora-info-a-fkk/200-autobusem-do-cerne-hory-a-albanie/), pouze uvedené ceny jsou nyní jen orientační, ty skutečné by se neměly ale příliš lišit. Tam naleznete i fotografie z Černé Hory, další fotografie jak z Černé Hory (http://naturtravel.galerie.cz/4330758-montenegro-ada-bojana ), tak z Mostaru (http://naturtravel.galerie.cz/4564843-mostar-bosna) či Dubrovníku naleznete v naší Fotogalerii.
Doporučujeme - Černá Hora je krásná země s divokými horami, řekami, bohatou historií, střetávajícíni se atributy jednotlivých náboženství (kláštery, mešity, ..), dlouhými písečnými plážemi v této době již téměř prázdnými, vynikající gastronomií, příjemnými obyvateli. Celý zájezd bude pojat pohodově, tak jako naše autobusové zájezdy na Korsiku a Zakynthos.
Vzhledem k tomu, že FKK-pláž v délce cca 250-300 metrů je pouze u areálu Ada Bojana a dalších několik kilometrů pláže je tzv. "free", můžete účast na tomto zájezdu nabídnout i svým příbuzným a známým, kteří preferují koupání v plavkách. Pro ty co nemají s FKK-areály zkušenost - bez plavek je povinné být pouze na pláči, příp. u bazénu či na venkovní terase restaurace, baru,... Do vnitřních prostor restaurací je nutno vždy chodit oblečený, pohyb po samotném areálu je ponechán na volbě rekreanta. 

Vynikající poměr ceny a rozsahu služeb - využijte výrazných slev platných do 25.ledna 2012.