Korsika - pláže, hory, ....

16.2.2010

DOVOLENÁ BEZ PLAVEK V FKK-RESORTECH Korsika - ostrov ve Středozemním moři, jeden z francouzských departementů, ostrov vysokých hor, členitého pobřeží, písečných pláží a hrdých Korsičanů. Ale také ostrov příznivý pro naturisty, hned s několika naturistickými resorty.

Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, .... Korsika - pláže, hory, ....

O Korsice bylo napsáno již dost. Dle mého názoru je to v současnosti jedna z nejlepších naturistických destinací a každému ji vřele doporučuji. Dlouhé písečné FKK-pláže, s relativně malým počtem osob na nich, kvalitativně přijatelné a laciné ubytování, dokonalé zásobování a možnost nákupu potravin za ceny obdobné cenám u nás, příjemní lidé. Výborné bílé, růžové a červené víno, nespočetně vinných sklípků. Prostě klid a pohoda. Umocněná skutečností, že pár kilometrů od vás se tyčí hory vysoké až 2 500 metrů n.m., jižní, západní i severní pobřeží je lemováno skalisky rozličných barev a typů, v horách je možno se koupat v chladivých bystřinách, kaskádách, milovníci turistiky mohou kombinovat pobyt u moře s výšlapy do hor, a to velmi divokých hor. I podnebí je na Korsice velmi příjemné, blízkost hor zaručuje, že zde nepanují úmorná vedra. Při pobřeží i ve vnitrozemí je možno navštívit řadu malebných a historicky významných měst, městeček i kamenných solitérů, např. janovských mostů a věží, naleznete zde i prehistorické lokality. Střední výšková pásma ostrova jsou pokryta hlubokými lesy, zejména zdejším typem mohutných borovic, další části ostrova jsou posety stromy jedlých kaštanů. A ty obzvláště chutnají místním divokým i polodivokým prasatům, a ta zase velmi chutnají turistům, zvláště jsou-li připravena dle místních kulinářských receptur. Potěšující informací je, že na ostrově je realizována v rámci projektů EU rozsáhlá rekonstrukce silniční sítě, nové moderní silnice nejen zrychlují přesuny osobními vozy, ale umožňují dnes navštívit řadu míst i autobusem, což ještě před pár lety možné nebylo.

Naturistická střediska se nacházejí na východním pobřeží ostrova, které je sice rovinatější než pobřeží západní, na druhou stranu však komunikačně jednodušší - lze tak snadno a rychle dojet do výchozích míst výletů do vnitrozemí. Jedná se v podstatě o 2 lokality - jedna je cca 60 km na jih od Bastie (nyní v prodeji Corsica Natura, Club Corsicana, Bagheera, Riva Bella), druhá pár kilometrů od města Porto Vecchio (La Chiappa). Všechna naturistická střediska jsou vybavena pro příjemné prožití dovolené - solidní ubytování, restaurace, plážové bary, obchody, sportovní zázemí.

Korsika má i jednu „vadu“ - z Česka na tento ostrov nikdo a nic přímo nelétá. Na druhou stranu - odletět letadlem na Korsiku, to znamená půjčit si zde auto. Byla by škoda se na tomto krásném ostrově jen povalovat na pláži. Takže na Korsiku - autem nebo autobusem. Když se vezme v úvahu, že z Prahy je na ostrov stejně daleko jako do Dubrovníka, 95% cesty vede po dálnicích, trajekt z Livorna, Janova či Savonny do Bastie není problém zajistit a to za ceny velmi přijatelné - pak není co řešit. Proto také čas od času organizujeme na Korsiku autobusový zájezd. Každý nemá k dispozici auto, nebo spíše nechce dovolenou trávit za volantem a autobus to vyřeší. Klidná cesta na ostrov a zpět domů, výlety po ostrově zajištěné, žádné problémy s řízením vozidla pod vlivem alkoholu. Čtrnáct dnů pobytu na ostrově, 5 dnů na výletech, 9 dnů na pláži, díky velkým zářijovým slevám velmi příznivá cena. Vzhledem k velikému úspěchu v roce 2007 jsme se rozhodli, že v roce 2009 opět vypravíme na Korsiku “naturistický“ autobus - jak velký bude, to záleží i na vás. Ten minulý byl pro 50 osob a sami Korsičané nemohli uvěřit, kudy všude, při své délce, projel.

Korsika, to je ostrov pohody, příjemné dovolené. A pokud na některé z přiložených fotek v naší Fotogalerii zahlédnete prostřílené dopravní značky, nebojte - to si hrdí Korsičané krátí dlouhou chvíli zimního čekání na turisty.