Prima restaurace na pražské Kampě

2.3.2013

Pracovní zasedání členů Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) nás zavedlo do nově zrekonstruované restaurace na břehu Čertovky na pražské Kampě - do restaurace "ALTÁNY KAMPA". I když tato akce má daleko k naší nabídce naturistické rekreace v Evropě i Zámoří, resp. plaveb na velkých jachtách po Jadranu, shodli jsme se na tom, že by bylo škoda neseznámit s touto možností příjemného posezení u vynikajícího menu v této krásné části Prahy i naše příznivce a klienty.

Prima restaurace na pražské KampěPrima restaurace na pražské KampěPrima restaurace na pražské KampěPrima restaurace na pražské KampěPrima restaurace na pražské KampěPrima restaurace na pražské KampěPrima restaurace na pražské KampěPrima restaurace na pražské KampěPrima restaurace na pražské KampěPrima restaurace na pražské KampěPrima restaurace na pražské Kampě

Tato restaurace se nalézá v budově umístěné přímo nad Čertovkou, v budově, v které je rovněž umístěno divadlo "KAMPA". Příchod k ní je buď od ulice Karmelitské, od zastávky tramvaje u Tyršova domu a poté doprava ulicí Hellichovou, resp. od zastávky tramvaje Hellichova a poté doleva toutéž ulicí. Romantičtější je však přijít přímo z Kampy, nedaleko od restaurace je můstek přes Čertovku. Příjezd autem je z ulice Újezd uličkami Harantova, Nosticova a Hellichova (jednosměrky), poté přes "závoru" na velké parkoviště, kde má restaurace Altány Kampa (dříve Nostitz) svoje vyhrazená místa. pro vjezd stačí říci ochrance - jedu do restaurace, parkování je zdarma.
Vlastní restaurace je velice členitá, k dispozici je velká prosklená místnost s krásným výhledem na Kampu, v dolním patře salónek pro cca 60 osob, v případě příjemného počasí jsou k dispozici venkovní terasy přímo nad vodou, v létě přibude i další letní zahrádka. Restaurace je schopna zajistit služby nejen pro individuální návštěvníky, ale i pro hromadné akce - svatby, promoce, školení, porady, zájezdy, ....
Restaurace nabízí jak polední Menu za zvýhodněné ceny (např. 1/4 kachny s knedlíkem a zelím za cca 150 Kč), tak široký výběr předkrmů, hlavních jídel, salátů a desertů z jídelního lístku, k tomu Plzeňské pivo, kvalitní vína, nealkoholické nápoje. O kvalitu jídel se pečlivě stará šéfkuchař a minoritní vlastník restaurace Roman Tůma, který i přes svůj relativně nízký věk, má za sebou velmi bohatou profesní cestu, pracoval ve významných pražských restauracích a hotelech, v Dubaji, na Novém Zélandě, v Irsku. Jeho marinovaná žebírka, na medu či v pikantním provedení, doplněná dresingem dle jeho receptu, jsou skutečně kulinářským zážitkem. Samozřejmě, i další jídla z bohaté nabídky za těmito žebírky nepokulhávají. A k tomu je možno navíc konstatovat, že ceny jsou v poměru ke kvalitě i kvantitě jídel velice příznivé.
Nezbývá, než vám doporučit, abyste se při své procházce po pražské Kampě či Malé straně v této příjemné restauraci zastavili a osobně se o výše popsaném přesvědčili. A pro ty, kteří neradi opouštějí svá vozidla - kde jinde můžete v tak exponované části Prahy přijet až ke dveřím restaurace a "beztrestně" zaparkovat.   

Podrobné informace na: http://www.altanykampa.cz/; www.nostitz.cz/