Výpis zájezdů Řecko - info a FKK

Řecko - info a FKK

KRÉTA

Kréta je tak veliká, že ji člověk nemůže poznat během jedné dovolené. Od západu na východ měří ostrov 260 km a od severu na jih až 60 km. Ostrov uchvacuje nejen svými čtyřmi horskými masivy, nýbrž i svou proměnlivou krajinou a velmi rozmanitým charakterem pobřeží. Na Krétě žije přibližně půl milionu obyvatel, z toho pětina v hlavním městě, Heraklionu.

Ostrov Krétu lze právem považovat za kolébku dějin evropské kultury. Je to ostrov opředený bájemi, právě zde je rodiště největšího z olympských bohů - Dia, odtud vzlétl k nebesům Ikaros, zde střežil netvor Minotaurus labyrint krále Minoa a byla to opět Kréta, kam unesl Zeus Evropu, na jejíž počest byl pojmenován náš kontinent.

Základ řecké kultuře byl dán již před 4000 lety v období největšího rozmachu minojské říše, jejímž němým svědkem je velkolepý palác Knossos s nástěnnými freskami a nej-starším kamenným trůnem. Vedle archeologických památek na minojské období Vás na Krétě upoutají i arabsko-benátské pevnosti, byzantské kostely, kláštery i turecké mina-rety.

Na Krétě však naleznete i mnoho přírodních krás, vysoká pohoří (až 2456 m n.n.), jeskyně, hluboké soutěsky a romantická zákoutí divokého jižního pobřeží..

Je to sice s podivem, ale i v této s církvemi pevně spjatou zemi se podařilo umístit naturistické středisko. Nalezneme je mimo hlavní rekreační oblasti, „schované“ na romantické, „masové“ turistiky prosté, skalnaté části jižního pobřeží Kréty.
Pokud nejste vázáni prázdninovým termínem, pak Vám doporučujeme cestovat do tohoto teritoria mimo hlavní letní sezonu. Vyhnete se tak zdejším vedrům a budete mít možnost se vedle koupání a slunění věnovat i poznávání bohaté kulturní a architekto-nické historie Kréty. Pokud nechcete cestovat organizovaně, máte možnost si zde zapůjčit auto a cestovat individuálně. Potřebujete však mezinárodní řidičský průkaz.

Vzhledem k situaci na silnicích a hraničních přechodech balkánských států nedoporučujeme cestovat do Řecka autem nebo autobusem přes Balkán.

Hlavním dopravním prostředkem pro cesty do Řecka je proto letadlo. Na Krétu, do Héraklionu nebo Chanie je možno cestovat z Prahy, příp. z Brna či Ostravy a samozřejmě i z letišť v Německu, případně v Rakousku.

Počasí v této lokalitě:

Výpis zájezdů Řecko - info a FKK