Výpis zájezdů Španělsko - info a FKK / Katalánsko - info

Španělsko - info a FKK / Katalánsko - info

KATALÁNSKO

map_katal_199

V severovýchodní části Španělska najdete Katalánsko, oblast ohraničenou vysokými horami Pyrenejí a pobřežím Středozemního moře - skalnatou Costa Bravou, hustě osídlenou Velkou Barcelonou, rovinatou Costa Doradou a vlhkou, úrodnou deltou řeky Euro.

Tato pobřežní oblast nabízí turistům jak romantické zálivy s piniovými lesy, tak i dlouhé písečné pláže vroubené známými turistickými středisky, stejně jako města bohatá na historické památky i moderní stavby. Chloubou a hlavním městem Katalánska je Barcelona. V samotném městě zejména gotická katedrála, gotická čtvrť, Kolumbův pomník,Velký královský palác, muzea, bulvár Ramblas a díla Antonia Gaudího (zejména dosud nedokončená katedrála Sagrada Familia). Naleznete zde i mnoho staveb z období Olympijských her v roce 1992 a nedaleko města dále pak proslulý Montserrat, benediktýnský klášter postavený vysoko v horách. Na katalánském pobřeží pak na-leznete i řadu dalších pamětihodností, zejména v Tarragoně. Vynechat nelze ani výlet do Andorry.

Doprava autem do Katalánska:

Vzdálenost do španělského FKK-střediska v Katalánsku: Praha - El Templo del Sol = asi 1 800 km. Dopravní dispozice obdobné dopravě do Andalusie, i když toto středisko je podstatně blíže než střediska v Andalusii - na pohodlný dojezd Vám postačí 1x přespat na trase, nejlépe pak ve francouzských hotelech typu Formule nebo Etap. Cestovat můžete jak přes Německo a Francii, tak i přes Švýcarsko nebo Itálii. Záleží na tom, jak budete pospíchat a také jaké Vás bude po cestě provázet počasí (což je důležité zejména v Alpách). Nejrychlejší trasa vede po německých, francouz-ských a španělských dálnicích - moc toho však neuvidíte. Když z dálnice odbočíte, pak Vám doporučujeme návštěvu Avignonu, Nimes, Carcassonu. Můžete také cestovat přes Švýcarsko - Zurich, Luzern, Bern stojí za krátkou zastávku. Další trasa můžete vést přes Itálii, po trase Verona, Milano, Genova a dále pak po italské a francouzské Riviéře. Kdo má rád vysoké hory, průsmyky, ledovce může odbočit při cestě zpět z Cannes do Alp a po Velké alpské cestě přijet do Chamomix a dále pak pokračovat přes Zermatt a řadu švýcarských průsmyků do rakouského Landecku, německého GA-PA a Mnichova.

Letecká doprava do Katalánska (zajistí Vám naše CK):

Do tohoto naturistického střediska je možno cestovat jak z letišť v Německu nebo Rakousku, tak především z Prahy do Barcelony, linkovými lety s ČSA nebo Iberia a charterovými lety a dále pak TAXI-transferem nebo vypůjčeným autem do FKK-střediska.

Důležité

  • při odletech z Německa nebo Rakouska = individuální objednávka/kalkulace

Počasí v této lokalitě:

Výpis zájezdů Španělsko - info a FKK / Katalánsko - info