011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu | Chorvatsko - info a FKK

zpět na výpis zájezdů

Autobusem || ...nejlepší způsob přepravy... Autem Letecky NT First / Last Minute Speciality Lodní FKK

Kapitán Ivan Vukovič dokončil v roce 2009 svoji novou jachtu Vjeko. Jedná se o kovový, ušlechtilým dřevem obložený motorový dvojstěžník o délce 30 metrů a šířce 7,3 m. Čtyř- až pětičlenná posádka zajišťuje kompletní servis pro max. 21 osob. Loď je plně klimatizovaná, s velikou sluneční palubou s lehátky a matracemi, salonem s barem a pípou, velkým zastíněným sezením a dalšími maličkostmi zpříjemňujícími Vaši dovolenou.

011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu

Jachta VJEKO je jedna z nejmodernějších a nejlpohodlnějších lodí svého typu na Jadranu. Kombinace kovového trupu, obložení z ušlechtilého dřeva a nejmodernějších technologií dává VJEKU punc dokonalosti. Navíc majitelé vystavěli VJEKO pro maximální pohodlí svých hostů, tak aby měli dostatek prostoru nejen v kajutách, ale i ve všech prostorách lodi. Z tohoto důvodu má VJEKO sníženou kapacitu hostů v porovnání s ostatním jachtami stejné velikosti a stejného typu. Máte možnost si to vyzkoušet.

Katalog plaveb po Jadranu 2018 ke stažení zde

Nově od léta 2017 : paddleboard

Ubytování

po celou dobu plavby ubytování ve 2- a 3-lůžkových kajutách s vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha a umyvadlo s teplou a studenou vodou), klasickými postelemi a individuálně ovládanou klimatizací, trezor, fén. WiFi signál dostupný v prostorách jídelny

kajuty v podpalubí

2 kabiny s manželskou postelí a přistýlkou
2 kabiny s manželskou postelí
2 kabiny se dvěma oddělenými postelemi

kajuty na úrovni hlavní paluby

1 kabina s manželskou postelí a přistýlkou
2 kabiny s manželskou postelí

silva_3_2010_225_400img_0608_40010cro-vjeko_28_1206_-_vjeko_54_400

Stravování

6x plná penze /VP/, 1x polopenze /HP/ (sobota) v klimatizovaném salonu = snídaně, oběd a večeře - dle programu, stravování formou jednotného menu, v ceně nejsou zahrnuty nápoje.

dscf3983_400 dscf4499_120jdlo_vjeko_400jdlo_vjeko_11_400

Ukázka týdenního menu z minulých let (podávané v roce 2012)

Pokud jste vegetariáni, vegani - nahlaste tuto skutečnost laskavě již při objednávce služeb, posádka bude dle toho objednávat dodávku potravin pro váši plavbu. Pokud nemáte rádi např. ryby a mořské plody, nahlaste tuto skutečnost při nástupu na loď zástupci CK Natur Travel - zajistí u kapitána a kuchaře/řky změnu vašeho jídelníčku.

Doprava

není zahrnuta v ceně a je možná:

 • vlastním autem, parkování zajištěno (viz DŮLEŽITÉ)
 • autobusem z řady měst v ČR = od  2.390 Kč/os. (plus případné příplatky za svoz) - odjezd autobusu z ČR obvykle v pátek v poledne, návrat do ČR v neděli odpoledne
 • letecky, z Prahy do Splitu se společností SmartWings = cena dle okamžité nabídky od cca 6.200 Kč/os., z letiště autobusové spojení jak do Trogiru či Omiše

Program

termín 7.7.-14.7.2018

Střední trasa =  "ST"

1.den Omiš - Trogir

Dopoledne nalodění v Omiši, města v ústí řeky Cetiny. Čeká vás plavba podél pobřeží ke Splitu, odpoledne koupání u ostrova Čiovo a navečer plavba směrem do Trogiru, jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. V tomto městě s romantickými uličkami, desítkami restaurací a cukráren strávíte večer a noc. Zde se rovněž naloďují klienti, kteří přiletěli letadlem na nedaleké splitské letiště.
2.den Trogir - Vis (o. Vis)

Ráno opustíte dalmatské pobřeží a poplujete přímo k ostrovu Vis. Tento ostrov byl dlouhá léta, v době existence Jugoslávie, pro zahraniční turisty uzavřen. Ještě dnes je zde možno se setkat s vojenskými zařízeními z té doby, např. úkryty rychlých bojových člunů. U jednoho z nich se možná budete mít možnost koupat. Navečer doplujete do města Vis, naleznete zde řadu kostelů, paláců, stejně jako cukráren a restaurací.
3.den Vis - Biševo - Komiža (o. Vis)

Dopoledne obeplujete ostrov Vis a zamíříte k ostrůvku Biševo, na jehož východní straně se nachází vyhledávaná Modrá jeskyně, kterou budete mít možnost, za příznivých povětrnostních podmínek, navštívit. Poté se vrátíte k ostrovu Vis, kde se budete koupat, abyste navečer dopluli do městečka Komiža, městečka, které si snad nejvíce zachovalo svoji jadranskou atmosféru.
4.den Komiža - Hvar - zátoka, noc na kotvě

Ráno vyplujete směrem k pobřeží, proplujete souostroví Pakleni otoci a doplujete do města Hvar na stejnojmenném ostrově. V tomto městě strávíte přibližně 2 hodiny, během kterých si budete mít možnost si prohlédnout katedrálu sv. Štěpána, františkářský klášter, náměstí a benátskou pevnost Španjol, která se tyčí nad městem a ke které je přístup krásnou zahradou s malebnými výhledy na město, přístav a blízké Paklene otoci. Odpoledne jachta zakotví v některé zátoce v blízkosti města Hvar a zde budete mít možnost se koupat odpoledne, večer i ráno – prožijete noc na kotvě pod nebem plným hvězd.
5.den zátoka - Jelsa (o. Hvar)

Dopoledne obeplujete západní cíp ostrova Hvar, pak budete mít mnoho času na koupání u ostrůvku Zečevo a večer připlujete do malebného městečka Jelsa, místa s vyhlášenými zmrzlinovými poháry.
6.den Jelsa - zátoka, noc na kotvě

Z Jelsy ráno vyplujete směrem k ostrovu Brač, kde budete mít možnost v některé z bezpečných zátok prožít svoji druhou „noc na kotvě“, koupat se od dopoledne až do dalšího rána.
7.den zátoka - Pučišča (o. Brač)

Dopoledne obeplujete jižní cíp ostrova Brač a podél Makarské riviery a pohoří Biokovo poplujete k městečku Pučišča. V zátoce v jeho blízkosti budete mít mnoho času na koupání, relaxaci a slunění. Navečer připlujete do městečka Pušišča, města kameníků. Ze zdejších vápencových bloků byl vystavěn nejen Diokleciánův palác ve Splitu, ale i Bílý dům ve Washingtonu. A samozřejmě – celé městečko včetně místních pláží. Kotvit budete přímo před vyhlášenou kamenickou školou.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.
10cro1-komia_24_40021_-_hvar_400zlatni_rat_400_01trogir

termín 14.7.-21.7.2018

Jižní trasa = "JT"

1.den Omiš - Baška Voda

Dopoledne, po nalodění v Omiši, města v ústí řeky Cetine, poplujete jihovýchodním směrem, podél Makarské riviery, pohoří Biokovo na levoboku a ostrova Brač na pravoboku. Zastavíte se v některé zátoce na ostrově na první koupání a navečer doplujete do Sumartinu, městečka na jižním cípu ostrova Brač.
2.den Sumartin - Korčula (o. Korčula)

Ráno opustíte ostrov Brač a poplujete podél jižního konce ostrova Hvar a západního pobřeží poloostrova Pelješac směrem k ostrovu a městu Korčula. Během dne zastávka na koupání, šnorchlování a relaxaci ve vhodné zátoce. Navečer doplujete do města Korčula, údajného rodiště cestovatele Marka Pola. Toto město je po Dubrovníku další z perel Jadranu. Korčula – to je unikátní historické sídlo, vystavěné na malém poloostrově, obehnaném hradbami.
3.den Korčula - Šipanska Luka (o. Šipan)

Další den poplujete podél Pelješacu, mezi několika ostrovy jižní Dalmácie, v některé ze zátok se budete koupat a relaxovat a navečer doplujete do městečka Šipanska Luka na ostrově Šipan. Doporučujeme si zajít po večeři na skaliska směrem na otevřené moře, západ slunce je zde velmi romantický.
4.den Šipanska Luka - Dubrovnik

Dopoledne koupání v pěkné zátoce s písečnou pláží, v odpoledních hodinách připlutí do Dubrovníku (UNESCO) – kouzelného, středověkého starého města, obklopeného mohutnými hradbami. Mezi nejvyhledávanější patří městské hradby, lanovka vedoucí na Srď, kopec nad městem s úžasným výhledem, námořnické muzeum či akvárium. Ale Dubrovník toho nabízí ještě mnohem víc – stylové restaurace s vynikajícími specialitami chorvatské kuchyně, zmrzlinárny, kavárny, …. Ale Dubrovník toho nabízí mnohem víc, to se nedá popsat, to se musí prožít.
5.den Dubrovnik - Polače - NP Mljet (o.Mljet)

Plavba zpět na severozápad, opět mezi půvabnými Elefatskými ostrovy, podél ostrova Mljet do Polače, jedné ze vstupních bran do Národního parku Mljet. Kdo bude mít zájem, může si zaplatit vstupné a odjet mikrobusem NP k Velkému a Malému jezeru, která jsou napájena slanou vodou přírodním kanálem z moře. Na obou těchto jezerech je možnost koupání, voda je o něco slanější a teplejší než v moři. Na Velkém jezeře je na ostrůvku bývalý benediktinský klášter, který je dostupný loďkou. Okolo obou jezer jsou upravené cesty pro pěší a cyklisty, jezdí zde i malý „autovláček“. Kdo o návštěvu NP nebude mít zájem, může samozřejmě zůstat na jachtě a věnovat se koupání a relaxaci.
6.den Polače - zátoka, noc na kotvě

Ráno budete pokračovat v plavbě podél Pelješacu, ostrova Korčuly, proplujete okolo hradeb města Korčula, minete západní výspu Pelješacu a zamíříte k ostrovu Hvar, kde kapitán vybere vhodnou zátoku, v které zakotvíte na noc, což představuje odpolední, večerní, noční i ranní koupání, romantiku pod nebem plným hvězd. Prostě – čeká vás noc na kotvě.
7.den zátoka - Pučišča (o. Brač)

Po snídani vyplujete směrem k pobřeží, minete jižní cípy ostrovů Hvar a Brač a zamíříte podél ostrova Brač, na dohled od pobřežního masivu Biokovo k městečku Pučišča. V zátoce v jeho blízkosti budete mít mnoho času na koupání, relaxaci a slunění. Navečer připlujete do cíle - městečka Pučišča, města kameníků. Ze zdejších vápencových bloků byl vystavěn nejen Diokleciánův palác ve Splitu, ale i Bílý dům ve Washingtonu. A samozřejmě – celé městečko včetně místních pláží. Kotvit budete přímo před vyhlášenou kamenickou školou.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Pokud budete na Jadranu vlastním autem, pak můžete vyzkoušet rafting na řece Cetině či jiný z adrenalinových zážitků v okolí Omiše.
20_-_dubrovnk_11_4008_mon_4_40035_-_puia_3_400dscf4770_400

termín 21.7.-28.7.2018

Západní trasa = "ZTE"

1.den Omiš - Trogir

Dopoledne nalodění v Omiši, u ústí řeky Cetiny. Poté poplujete podél pobřeží ke Splitu, odpoledne koupání u ostrova Čiovo a navečer doplujete do Trogiru, jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. V tomto městě s romantickými uličkami, desítkami restaurací a cukráren strávíte večer a noc. Zde se rovněž naloďují klienti, kteří přiletěli letadlem na nedaleké splitské letiště.
2.den Trogir - Primošten

Dopoledne poplujte podél pobřeží k Primoštenu. Většinu dne se pak budete koupat, šnorchlovat a slunit v zátokách. Navečer připlujete do Primoštenu, malebného městečka vystavěného na malém poloostrově s pěkným náměstíčkem, kde se často konají večerní koncerty. Krásná vyhlídka od kostelíku, umístěného na nejvyšším místě městečka. I zde je řada cukráren, kaváren, restaurací a navíc i vyhlášený vinný sklípek.
3.den Primošten - Sali (o. Dugi otok)

Ráno vyplujete směrem na severozápad, do oblasti mnoha větších i menších ostrovů, během dne se budete v romantických zátokách, navečer připlujete do malého rybářského městečka.
4.den Sali - PP Telaščica - NP Kornati - Levrnaka

Tento den je věnován romantické plavbě národními a přírodními parky – nejprve poplujete do Parku prirode Telaščica na jižním konci Dugi otoku, poté již vplujete do rozsáhlého souostroví - Národního parku Kornati, kde zakotvíte v krásné zátoce a budete se koupat. V pozdním odpoledni, až odplují výletní lodě, se naše jachta připoutá k malému molu u ostrova Levrnaka a vy budete mít možnost se vykoupat v blízké zátoce s písčitým dnem, či si vychutnat romantiku místa na terase místní hospůdky u pršutu, ovčího sýra a vínečka. Po večeři budete moci vystoupat na vrchol nejvyšší kopce ostrova a z výšky 115 m n.m. si prohlédnout souostroví a sledovat západ slunce. Noc téměř na kotvě můžete využít k nočnímu a rannímu koupání.
5.den Levrnaka - NP Kornati - Šibenik

Dopoledne poplujete souostrovím NP Kornati, za příznivého počasí podél vysokých skal a poté se vydáte zpět k pobřeží. Během dne se opět budete koupat v opuštěných zátokách a navečer připlujete do Sibeniku, historického města u ústí řeky Krky.
6.den Sibenik - Skradin - NP Krka - Rogoznica

Ráno plavba po řece Krce do Skradinu, odtud lodí národního parku pod vodopodády řeky Krky. Následovat bude procházka po národním parku, poté návrat na Vjeko do Skradinu. Po obědě se budete koupat v Prokljanskom jezeře, kde se mísí slaná a sladká. Poté plavba zpět kanonem řeky Krka k Šibeniku a dále na moře. Večer strávíme v malebné Rogoznici.
7.den Rogoznica - Pučišča (o. Brač)

Poplujete podél pobřeží a ostrova Šolta k ostrovu Brač. Budete se koupat v některé z jeho zátok, abyste v podvečer dopluli do cíle, do přístavu Pučišča na ostrově Brač.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplujete směr Omiš, kde je cíl vaší týdenní plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, busem či letadlem dle dopravních dispozic, autem pak dle vašeho uvážení. Buď co nejkratší cestou domů nebo se zastávkami na Plitvičkách, na kaskádách a památkách řeky Krky, v termálních slovinských lázních Banovci.
silva_3_2010_170_40034_-_primoten_4_400trogirzapad_slunce_400

 

Ostatní služby

zástupce CK Natur Travel, pobytová taxa, přístavní poplatky, tričko Vjeko 2018, pojištění CK pro případ úpadku

Lodní deník z roku 2013
Lodní deník z roku 2012

Lodní deník z roku 2011

Krátká ilustrační videa z našich plaveb můžete shlédnout zde

Proč právě na Vjeko a proč zrovna s naší CK?

Jedna z nejmodernějších a nejpohodlnějších lodí na Jadranu - na lodi, která se plaví na kapitánském můstku s kapitánem Dinem, synem našeho dlouholetého partnera - kapitána Ivana Vukoviče, nebo přímo s Ivanem Vukovičem. Vzhledem k našim velmi dobrým vztahům s oběma kapitány máme v porovnání s jinými skupinami opět velmi výhodnou cenu za služby na této elegantní jachtě.

Na lodi je obvykle několikrát během plavby přítomen některý z majitelů/jednatelů CK Natur Travel.

Cena

Šetříme


sleva 2% -
platí pro skupinu 4-8 osob
sleva 14=13
platí při zaknihování dvoutýdenní plavby

slevy lze vzájemně kombinovat

CENÍK plaveb 2018
cena v Kč/osoba a týden
číslo plavby typ trasa termín 2018 základní cena
Vjeko 10 NATF ST 07.7.-14.7. 24.990
Vjeko 11 NATF JT 14.7.-21.7. 24.990
Vjeko 12 NATF ZTE 21.7.-28.7. 24.990
Cena pro 3. osobu ve třílůžkové kajutě, v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Vjeko
12.990
Pozn.: Minimální počet účastníků pro realizaci plavby:  16 osob
!! POZOR !!: Aktualizace 29.12.2017 - termín 21.7.-28.7.2018 nám dnes kapitán potvrdil
O uskutečnění plavby v termínu 21.7.-28.7. (Vjeko 12) bude rozhodnuto nejpozději na přelomu měsíců prosinec/leden, dle rozhodnutí majitele jachty. Pro bližší informace prosím kontaktujte CK Natur Travel, doporučujeme předběžnou rezervaci vzhledem k dostupnosti míst a využití slev.
Cena zahrnuje: ubytování v kajutách v podpalubí - při obsazení kajuty 2 osobami, 6xplnou penzi /VP/ + 1xpolopenzi /HP/, místní a přístavní poplatky, služby zástupce CK, pojištění CK pro případ úpadku
Cena nezahrnuje: neuvedenou stravu a nápoje (kromě snídaní na lodi), vstupné do objektů, národních a přírodních parků dle programu, dopravu do Chorvatska (dopravu autobusem či letadlem lze přikoupit), cestovní pojištění (možno přikoupit), příp. parkovné v Omiši či uložení zavazadel při odjezdu autobusem do ČR
Fakultativní služby:
autobusová doprava ČR-Omiš-ČR - od 2.390 Kč/os (hlavní trasy), další svozová odjezdová místa za příplatek - na dotaz v CK
letecká doprava - dle aktuálních nabídky - od cca 6.200 Kč/os - na dotaz v CK
cestovní pojištění, včetně připojištění pro případ storna zájezdu:
Allianz - 6MO10 - 470 Kč/os. do 70 let, 235 Kč/dítě do 15 let (pojistné platné pro cesty na 10 dnů)
ČP - Turista Rozsah 03 - 502Kč/os
ERV Evropská pojišťovna - Holiday Easy - 490 Kč/os, 245 Kč/dítě do 12 let
kajuta na hlavní palubě Vjeka - příplatek 700 Kč/os
vyžádaná jednolůžková kajuta za příplatek: 22.000 Kč
parkovné v kempu Lisičina v Omiši: asi 35 EUR/týden - úhrada na místě majiteli kempu
uložení zavazadel v kempu Lisičina v Omiši: asi 10 Kuna/os. - úhrada na místě majiteli kempu
Typ plavby:
NATF = naturismus friendly (naturismu přívětivé plavby), v podstatě naturistická plavba

Nabízíme plavby i na tradiční dřevěné jachtě Silva, podrobné informace zde

rezervace : info@naturtravel.cz, info@plavby-jadran.cz

tel +420 603 418 474, +420 257 317 946

Stravování a život na lodích

Menu na lodích je vždy jednotné - snídaně je obvykle klasická evropská s  bufetovým výběrem (čaj/káva, džus, chléb, máslo, džem, med, sýr, salám, paštika, vejce, zelenina, jogurt, müsli), oběd se skládá z polévky, hlavního jídla, salátu a desertu/ovoce, večeře z předkrmu, hlavního jídla, salátu a desertu. Často jsou podávány ryby a někdy i mořské plody - jsme přece na moři. Pokud by někdo z účastníků měl nepřekonatelný odpor k mořským pochoutkám - nechť tuto skutečnost nahlásí na začátku plavby zástupci CK a ten dohodne s kuchařem odpovídající náhradní řešení. Stejně tak žádáme vegetariány či vegany, aby nám své stravovací zvyky sdělili již při rezervaci pobytu. Není problém jim vyhovět, je však zapotřebí včas upravit objednávku potravin pro příslušný turnus.

Nápoje nejsou zahrnuty v ceně, v lodním baru je široká nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů a sudové pivo. Nápoje se objednávají u stewarda, který Vám je přinese na Vámi stanovené místo v podstatě kdykoliv mezi 7:00 a 24:00 hod. - spotřeba nápojů se zapisuje dle čísla kajuty a platí až na konci pobytu.

Během dne probíhá plavba dle programu během které je dostatek zastávek, kdy jachta kotví v zátokách a vy se můžete věnovat koupání, kondičnímu plavání, šnorchlování, jízdě na kajacích či podnikat krátké \\"objevitelské\\" výpravy na pobřeží.

Podvečerní, noční a ranní hodiny pak můžete trávit procházkami, posezením ve vinárničkách, hospůdkách nebo cukrárnách, návštěvou diskotéky, příp. i vykoupáním se v cílových přístavních městečkách, neboť v této době je loď pevně připoutána k přístavnímu molu. Na přání velké části našich klientů obvykle 1-2x za týden tráví loď noc v zátoce, tzv. na kotvě. Máte možnost se koupat po celou noc, sledovat nerušeně západ a východ slunce, nebe plné hvězdiček.

Důležité

 • nástup na pobyt je vždy v sobotu dopoledne, ukončení v sobotu po snídani, tzn. že autobus odjíždí z ČR v pátek a přijíždí zpět v neděli, letecká přeprava je realizována obvykle v průběhu soboty - podrobné pokyny k organizované dopravě obdržíte při odbavení zájezdu
 • tato akce není vhodná pro malé děti, totální neplavce, osoby notoricky nerudné a Vaše čtyřnohé miláčky
 • parkování osobních aut účastníků zájezdů je zajištěno v kempu Lisičina v Omiši za poplatek cca 35 EUR/týden, úhrada na místě, v kempu je příp. možno si i pronajmout obytný přívěs nebo appartement v případě dřívějšího příjezdu
 • jachta obvykle odplouvá z Omiše v sobotu v 11:00 hod. - klienti, kteří přiletí letadlem až během soboty a \\"opozdilci\\" se mohou nalodit v podvečer či během celé noci ze soboty na neděli v Trogiru či Sumartinu (dle programu plavby)
 • vzhledem k tomu, že naturistické plavby budou v prodeji i v dalších zemích EU a na internetu, lze předpokládat účast zahraničních naturistů - zejména ze Slovenska, Německa, Nizozemí, Norska, Švédska, Švýcarska, atd.
 • na palubě je omezený zdroj el.proudu o napětí 220 V, určený zejména pro nabití video- a fotobaterií, mobilů, počítačů a elektr. holicích strojků
 • zákaz kouření a používání otevřeného ohně platí v kajutách, v salónu a ve všech dalších uzavřených prostorách lodi
 • na lodi jsou k dispozici lehátka a matrace na horní palubě
 • v ceně není zahrnuto příp. vstupné do národních či přírodních parků, ani případné vstupy do muzeií, na hradby a pod. a cestovní pojištění, které je možno si u nás sjednat buď prostřednictvím pojišťovny Alianz, České pojišťovny či ERV Evropské pojišťovny - podrobnosti na webových stránkách
 • minimálně v den příjezdu a odjezdu mějte v provozu své mobilní telefony, jejich čísla uveďte ve Smlouvě o zájezdu - ulehčíte tak vzájemnou komunikaci s představiteli CK Natur Travel, řidiči autobusu, atd.
 • snídaně je obvykle v 8:00, oběd v 12:30 a večeře v 19:00 hod., denně se obvykle pluje 4-6 hodin a loď 4-6 hodin kotví na koupání v chráněných zátokách
 • v době 23:30 - 6:30 hod. platí na lodi noční klid, prosíme, dodržujte toto ustanovení a nebuďte jak ostatní účastníky zájezdu, tak jachtaře na okolních lodích - restaurace, bary a diskotéky na břehu jsou Vám k dispozici mnohdy až do rána
 • na loď je možno si přivézt vlastní kola, nutno však vzít v úvahu, že zejména v sezoně je nejen horko, ale jsou i plné přístavy, lodě kotví v řadách u mola a je někdy problém kola dostat na břeh. Doporučujeme spíše si vzít in-line brusle na ranní a večerní projížďky (příp. kola uveďte ve Smlouvě o zájezdu).
 • Rakousko, Maďarsko i Slovinsko jsou země EU - Schengenského prostoru, je možno přes ně cestovat s novými typy Občanského průkazu. I do Chorvatska, které je v EU mimo Schengenský prostor, je možno použít tento Občanský průkaz, doporučujeme ale pro jistotu cestovat s Cestovním pasem.
 • během plavby je několikrát za týden na lodi přítomen zástupce CK Natur Travel, který řeší zejména organizační otázky a zajišťuje kontakt s kapitánem lodi. Tato osoba není na lodi ve funkci průvodce zájezdu či delegáta CK.


Stručný popis některých lokalit

Omiš = romantické městečko u ústí řeky Cetinje - hrad, uličky, restaurace, písečná pláž, výlety a rafting na řece Cetinje
Dubrovnik = perla Jadranu, historické město obehnané mohutnými hradbami, křivolaké, malebné uličky, romantické restaurace
Hvar, Stari Grad, Jelsa = 3 městečka, turistická centra na ostrově Hvar s řadou historických památek (např. divadlo a klášter ve Hvaru), restauracemi, cukrárnami. Naproti městu Hvaru známé Paklené ostrovy.
Pučišča = městečko z bílého vápence na o.Brač - lom, kamenická škola (ze zdejšího vápence vystavěn např. i Bílý dům v USA)
Korčula = po Dubrovníku další nejkrásnější opevněné město na Jadranu, údajně rodiště Marca Pola
Polače = vstupní brána do národního parku na ostrově Mljet, 2 vzájemně a s mořem spojená jezera s klášterem
Pakleni otoci = několik ostrovů naproti městečku Hvar na ostrově Hvar, plážová oblast pro město Hvar
Baška Voda = oblíbené letovisko mezi Omiší a Makarskou
Milna = romantické městečko na západní části ostrova Brač, dokonale chráněný přístav při všech typech zdejších větrů
Orebič = město na poloostrově Pelješac, trajektový přístav pro lodě na Korčulu
Kučišce, Lovište, Trstenik = malá sídla a přístavy na západním konci poloostrova Pelješac
NP Mljet - národní park rozkládající se na ostrově Mljet v jižní Dalmácii, především okolo 2 jezer se slanou vodou. Ostrov se vyznačuje na místní podmínky velmi bohatou vegetací

 

Počasí v této lokalitě:

011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu snídaně oběd večeře dezert Mostar a Stari most město Hvar Dubrovnik Dubrovnik