011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu | Chorvatsko - plavby po Jadranu

zpět na výpis zájezdů

Autobusem || ...nejlepší způsob přepravy... Autem Letecky NT First / Last Minute Speciality Lodní FKK

Kapitán Ivan Vukovič dokončil v roce 2009 svoji novou jachtu Vjeko. Jedná se o kovový, ušlechtilým dřevem obložený motorový dvojstěžník o délce 30 metrů a šířce 7,3 m. Čtyř- až pětičlenná posádka zajišťuje kompletní servis pro max. 21 osob. Loď je plně klimatizovaná, s velikou sluneční palubou s lehátky a matracemi, salonem s barem a pípou, velkým zastíněným sezením a dalšími maličkostmi zpříjemňujícími Vaši dovolenou.

011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu

Jachta VJEKO je jedna z nejmodernějších a nejlpohodlnějších lodí svého typu na Jadranu. Kombinace kovového trupu, obložení z ušlechtilého dřeva a nejmodernějších technologií dává VJEKU punc dokonalosti. Navíc majitelé vystavěli VJEKO pro maximální pohodlí svých hostů, tak aby měli dostatek prostoru nejen v kajutách, ale i ve všech prostorách lodi. Z tohoto důvodu má VJEKO sníženou kapacitu hostů v porovnání s ostatním jachtami stejné velikosti a stejného typu. Máte možnost si to vyzkoušet.

Nabídka plaveb pro sezonu 2017 je ke stažení zde

Nově od léta 2013 : Wi-Fi internet a 2-3 kajaky

Ubytování

po celou dobu plavby ubytování ve 2- a 3-lůžkových kajutách s vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha a umyvadlo s teplou a studenou vodou), klasickými postelemi a individuálně ovládanou klimatizací, trezor, fén

kajuty v podpalubí

2 kabiny s manželskou postelí a přistýlkou
2 kabiny s manželskou postelí
2 kabiny se dvěma oddělenými postelemi

kajuty na úrovni hlavní paluby

1 kabina s manželskou postelí a přistýlkou
2 kabiny s manželskou postelí

silva_3_2010_225_400img_0608_40010cro-vjeko_28_1206_-_vjeko_54_400

Stravování

6x plná penze /VP/, 1x polopenze /HP/ (sobota) v klimatizovaném salonu = snídaně, oběd a večeře - dle programu, stravování formou jednotného menu, v ceně nejsou zahrnuty nápoje.

dscf3983_400 dscf4499_120jdlo_vjeko_400jdlo_vjeko_11_400

Týdenní menu podávané v roce 2012

Pokud jste vegetariáni, vegani - nahlaste tuto skutečnost laskavě již při objednávce služeb, posádka bude dle toho objednávat dodávku potravin pro váši plavbu. Pokud nemáte rádi např. ryby a mořské plody, nahlaste tuto skutečnost při nástupu na loď zástupci CK Natur Travel - zajistí u kapitána a kuchaře/řky změnu vašeho jídelníčku.

Doprava

není zahrnuta v ceně a je možná:

 • vlastním autem, parkování zajištěno (viz DŮLEŽITÉ)
 • autobusem z řady měst v ČR = od  2.390 Kč/os. (plus případné příplatky za svoz) - odjezd autobusu z ČR obvykle v pátek v poledne, návrat do ČR v neděli odpoledne
 • letecky, z Prahy do Splitu se společností SmartWings = cena dle okamžité nabídky od cca 5.800 Kč/os., z letiště autobusové spojení jak do Trogiru, Omiše či Bašky Vody

Program

termín 8.7.-15.7.2016

Západní trasa =  "ZTS"

1.den Omiš - Trogir

Dopoledne nalodění v Omiši, u ústí řeky Cetiny. Plavba podél pobřeží ke Splitu a dále okolo ostrova Čiovo směrem k Trogiru, odpoledne koupání a relaxace v zátoce. Navečer připlutí do Trogiru. jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. V tomto městě s romantickými uličkami, desítkami restaurací a cukráren strávíte večer a noc. Zde se naloďují klienti, kteří přiletěli letadlem na nedaleké letiště.
2.den Trogir - Primošten

Dopoledne plavba podél pobřeží k Primoštenu. Většinu dne pak koupání, šnorchlování a slunění v zátokách. Navečer připlutí do Primoštenu, malebného městečka vystavěného na malém poloostrově, pěkným náměstíčkem (obvykle večerní koncerty) a kostelíkem na nejvyšším místě městečka, s krásným rozhledem po okolí.
3.den Primošten - NP Krka - Šibenik

Brzy ráno vyplutí směrem k Šibeniku a dále proti proudu řeky Krky, přes Prokljanské jezero s brakickou vodou (směs říční a mořské vody) do Skradinu, odpoledne návštěva NP Krka tvořeného kaskádou vodopádů divotvorné krasové řeky Krka, u nás dobře známých i z filmů o Vinetuovi. Možnost koupání v laguně pod vodopády. Navečer připlutí do Šibeniku, historického a obchodního centra této oblasti Jadranu s velkolepou katedrálou a řadou dalších významných objektů.
4.den Šibenik - Sali (o. Dugi otok)

Po snídani plavba podél pobřeží a mezi ostrovy směrem k Dugi otok. Během dne zastávky na koupání v zátokách. Navečer připlutí do malého rybářského městečka Sali. večer možnost procházky podél pobřeží, sledování západu slunce.
5.den Zadar/Sali - PP Telaščica - ostrov Levrnaka (NP Kornati)

Ráno vyplutí směrem k souostroví Kornati tvořícímu národní park. Dopoledne krátká návštěva Parku přírody Telaščica*, v odpoledních hodinách zakotvení v zátoce u ostrova Levrnaka. Navečer, když odplují výletní lodě, přiražení k molu na tomto téměř neobydleném ostrově. Zípad slunce je možno sledovat z vrcholu nejvyššího kopce ostrova, 115 m.n.n. a po večeři na lodi si vychutnat romantiku místa na terase místní hospůdky u pršutu, ovčího sýra a vínečka.
Noc na kotvě - možnost nočního a ranního koupání.
*v případě zájmu dostatečného počtu účastníků, fakultativně

6.den Levrnaka - NP Kornati - Rogoznica

Dopoledne plavba souostrovím Kornati, za příznivého počasí podél vysokých skal a poté plavba zpět k pobřeží. Během dne zastávky na koupání v opuštěných zátokách a navečer připlutí do Rogoznice, městečka na pobřeží, známého svojí vynikající klapou - mužským pěveckým sborem, který občas přijde zazpívat až k lodi.
7.den Rogoznica - Pučišča (o. Brač)

Dopolední poklidná plavba mezi ostrovy a podél pobřeží, s dostatečným koupáním a relaxací v zátokách. Navečer připlutí do Pučišče, města kameníků. ze zdejších vápencovýh bloků byla vystavěna katedrála v Trogiru či Šibeniku.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou a s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.
silva_3_2010_170_400krka34_-_primoten_4_400trogir

termín 15.7.-22.7.2016

Jižní trasa = "JT"

1.den Omiš - Baška Voda

Dopoledne nalodění  v Omiši u ústí řeky Cetiny. Plavba podél pobřeží ke Bašce Vodě, odpoledne koupání a relaxace. Navečer připlutí do městečka Baška Voda. Klienti, kteří přiletěli na letiště Split se mohou autobusem snadno dopravit do přístavu a nalodit se na jachtu večer.
2.den Baška Voda - Korčula (o. Korčula)

Plavba podél ostrovů Brač, Hvar a dalmatského pobřeží s výhledy na masiv pohoří Biokovo s vrcholem Sv. Jure. během dne zastávky na vhodných místech na koupání, šnorchlování, atd. Navečer připlutí do města Korčula na ostrově Korčula. Město Korčula, údajné rodiště cestovatele Marka pola, je po Dubrovníku další z perel Jadranu. Korčula - to je unikátní historické centrum vystavěné na malém poloostrově, obehnaném hradbami.
3.den Korčula - Pomena - NP Mljet - Polače - Šipanska Luka (o. Šipan)

Ráno přeplutí k ostrovu Mljet, kde zájemce čeká návštěva NP Mljet - jednoho z nejkrásnějších ostrovů Jadranu. Naleznete zde borovicové lesy, dubové porosty i cedrové háje. Národní park okolo Velkého a Malého jezera, která jsou napájena slanou vodou z moře. Na Velkém jezeře je na ostrůvku bývalý benediktínský klášter, který je dostupný loďkou. Okolo obou jezer jsou upravené stezky pro pěší a cyklisty. Zájemci o návštěvu NP vystoupí na západní straně parku v Pomeně a nastoupí zpět na loď v Polače, kam se dostanou mikrobusem NP (v ceně vstupného). Ostatní se v té době mohou koupat v některé ze zátok ostrova. Navečer doplutí do městečka Šipanska Luka, doporučujeme si zajít po večeři na skaliska směrem na otevřené moře. 
4.den Šipanska Luka - Dubrovnik

Dopoledne koupání v pěkné zátoce s písečnou pláží, v odpoledních hodinách připlutí do Dubrovníku (UNESCO) – kouzelného, středověce působícího starého město, obklopeného mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. Večeře bude podávána dříve, aby bylo dostatek času na prohlídku historického města. Mezi nejvyhledávanější místa patří městské hradby, lanovka vedoucí na kopec nad městem s úchvatným výhledem, mořské museum či akvárium. Ale Dubrovník toho nabízí mnohem víc, to se nedá popsat, to se musí prožít.
5.den Dubrovnik - Trstenik (poloostrov Pelješac)

Plavba zpět na severozápad, opět mezi půvabnými Elefatskými ostrovy, podél jižní části poloostrova Pelješac až do Trsteniku, střediska vinohradnictví a rybolovu (fakultativně návštěva jednoho z mnoha zdejších vinných sklípků). Během dne koupání v některé z pěkných zátok.
6.den Trstenik - zátoka u Hvaru

Plavba podél poloostrova Pelješac s mnoha vinicemi, s nejvyšším vrcholem Sv. Ilja a dále podél ostrova Hvar, ostrova levandule. Kapitán vybere vhodnou zátoku poblíž města Hvar, ve které loď bezpečně zakotví na noc, což představuje romantiku pod nebem plným hvězd. Noc na kotvě - možnost nočního a ranního koupání.
7.den zátoka - Hvar na o. Hvar - Pučišča (o. Brač)

Dopolední návštěva města Hvar, dalšího z historicky nejzajímavejších míst naší plavby. Dominantou náměstí je katedrála Sv. Štěpána, ve městě se nachází několik středověkých paláců, kostely a kláštery. Na vrchu nad městem se tyčí benátská pevnost Španjol, ke které je přístup krásnou zahradou s malebnými výhledy na město, přístav a blízké Paklené ostrovy. Po skončení prohlídky Hvaru přeplutí k ostrovu Brač, kotvení v zátoce na koupání a slunění. Navečer připlutí do Pučišče, města kameníků. Ze zdejších vápencových bloků byl vystavěn nejen Diokleciánův palác, ale i Bílý dům ve Washingtonu.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou a s novými přáteli a plavba skončí. Pokud budete na Jadranu vlastním autem, pak můžete vyzkoušet rafting na řece Cetině či jiný z adrenalinových zážitků v okolí Omiše.
21_-_hvar_9_40035_-_puia_3_4008_mon_4_400dscf4770_400

Ostatní služby

zástupce CK Natur Travel, pobytová taxa, přístavní poplatky, tričko Vjeko 2016, pojištění CK pro případ úpadku

Lodní deník z roku 2013
Lodní deník z roku 2012

Lodní deník z roku 2011

Krátká ilustrační videa z našich plaveb můžete shlédnout zde

Proč právě na Vjeko a proč zrovna s naší CK?

Jedna z nejmodernějších a nejpohodlnějších lodí na Jadranu - na lodi, která se plaví na kapitánském můstku s kapitánem Dinem, synem našeho dlouholetého partnera - kapitána Ivana Vukoviče, nebo přímo s Ivanem Vukovičem. Vzhledem k našim velmi dobrým vztahům s oběma kapitány máme v porovnání s jinými skupinami opět velmi výhodnou cenu za služby na této elegantní jachtě.

Na lodi je obvykle několikrát během plavby přítomen některý z majitelů/jednatelů CK Natur Travel.

Cena

Šetříme


sleva 2% -
platí pro skupinu 4-8 osob
sleva 14=13
platí při zaknihování dvoutýdenní plavby

slevy lze vzájemně kombinovat

CENÍK plaveb 2017
cena v Kč/osoba a týden
číslo plavby typ trasa termín 2017 základní cena
Vjeko 10 NATF ZTS 08.7.-15.7. 24.990
Vjeko 11 NATF JT 15.7.-22.7. 24.990
Cena pro 3. osobu ve třílůžkové kajutě, v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Vjeko
12.990
Pozn.: Minimální počet účastníků pro realizaci plavby:  16 osob
Cena zahrnuje: ubytování v kajutách v podpalubí - při obsazení kajuty 2 osobami, 6xplnou penzi /VP/ + 1xpolopenzi /HP/, místní a přístavní poplatky, služby zástupce CK, pojištění CK pro případ úpadku
Cena nezahrnuje: neuvedenou stravu a nápoje (kromě snídaní na lodi), vstupné do objektů, národních a přírodních parků dle programu, dopravu do Chorvatska (dopravu autobusem či letadlem lze přikoupit), cestovní pojištění (možno přikoupit), příp. parkovné v Omiši či uložení zavazadel při odjezdu autobusem do ČR
Fakultativní služby:
autobusová doprava ČR-Omiš-ČR - od 2.390 Kč/os (hlavní trasy), další svozová odjezdová místa za příplatek - na dotaz v CK
letecká doprava - dle aktuálních nabídky - od cca 5.600 Kč/os - na dotaz v CK
cestovní pojištění, včetně připojištění pro případ storna zájezdu:
Allianz - 6MO10 - 424 Kč/os. do 70 let, 212 Kč/dítě do 15 let (pojistné platné pro cesty na 10 dnů)
ČP - Turista Rozsah 02 - 388 Kč/os
ERV Evropská pojišťovna - Holiday Easy - 490 Kč/os, 245 Kč/dítě do 12 let
kajuta na hlavní palubě Vjeka - příplatek 700 Kč/os
vyžádaná jednolůžková kajuta za příplatek: 22.000 Kč
parkovné v kempu Lisičina v Omiši: asi 35 EUR/týden - úhrada na místě majiteli kempu
uložení zavazadel v kempu Lisičina v Omiši: asi 10 Kuna/os. - úhrada na místě majiteli kempu
Typ plavby:
NATF = naturismus friendly (naturismu přívětivé plavby), v podstatě naturistická plavba

Nabízíme plavby i na tradiční dřevěné jachtě Silva, podrobné informace zde

rezervace : info@naturtravel.cz, info@plavby-jadran.cz

tel +420 603 418 474, +420 257 317 946

Stravování a život na lodích

Menu na lodích je vždy jednotné - snídaně je obvykle klasická evropská s  bufetovým výběrem (čaj/káva, džus, chléb, máslo, džem, med, sýr, salám, paštika, vejce, zelenina, jogurt, müsli), oběd se skládá z polévky, hlavního jídla, salátu a desertu/ovoce, večeře z předkrmu, hlavního jídla, salátu a desertu. Často jsou podávány ryby a někdy i mořské plody - jsme přece na moři. Pokud by někdo z účastníků měl nepřekonatelný odpor k mořským pochoutkám - nechť tuto skutečnost nahlásí na začátku plavby zástupci CK a ten dohodne s kuchařem odpovídající náhradní řešení. Stejně tak žádáme vegetariány či vegany, aby nám své stravovací zvyky sdělili již při rezervaci pobytu. Není problém jim vyhovět, je však zapotřebí včas upravit objednávku potravin pro příslušný turnus.

Nápoje nejsou zahrnuty v ceně, v lodním baru je široká nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů a sudové pivo. Nápoje se objednávají u stewarda, který Vám je přinese na Vámi stanovené místo v podstatě kdykoliv mezi 7:00 a 24:00 hod. - spotřeba nápojů se zapisuje dle čísla kajuty a platí až na konci pobytu.

Během dne probíhá plavba dle programu během které je dostatek zastávek, kdy jachta kotví v zátokách a vy se můžete věnovat koupání, kondičnímu plavání, šnorchlování, jízdě na kajacích či podnikat krátké \\"objevitelské\\" výpravy na pobřeží.

Podvečerní, noční a ranní hodiny pak můžete trávit procházkami, posezením ve vinárničkách, hospůdkách nebo cukrárnách, návštěvou diskotéky, příp. i vykoupáním se v cílových přístavních městečkách, neboť v této době je loď pevně připoutána k přístavnímu molu. Na přání velké části našich klientů obvykle 1-2x za týden tráví loď noc v zátoce, tzv. na kotvě. Máte možnost se koupat po celou noc, sledovat nerušeně západ a východ slunce, nebe plné hvězdiček.

Důležité

 • nástup na pobyt je vždy v sobotu dopoledne, ukončení v sobotu po snídani, tzn. že autobus odjíždí z ČR v pátek a přijíždí zpět v neděli, letecká přeprava je realizována obvykle v průběhu soboty - podrobné pokyny k organizované dopravě obdržíte při odbavení zájezdu
 • tato akce není vhodná pro malé děti, totální neplavce, osoby notoricky nerudné a Vaše čtyřnohé miláčky
 • parkování osobních aut účastníků zájezdů je zajištěno v kempu Lisičina v Omiši za poplatek cca 35 EUR/týden, úhrada na místě, v kempu je příp. možno si i pronajmout obytný přívěs nebo appartement v případě dřívějšího příjezdu
 • vzhledem k návaznosti na leteckou dopravu musí jachta odplout z Omiše v sobotu v 11:00 hod. - klienti, kteří přiletí letadlem až během soboty a \\"opozdilci\\" se mohou nalodit v podvečer či během celé noci ze soboty na neděli v Trogiru či Bašce Vodě (dle programu plavby)
 • vzhledem k tomu, že naturistické plavby budou v prodeji i v dalších zemích EU a na internetu, lze předpokládat účast zahraničních naturistů - zejména ze Slovenska, Německa, Nizozemí, Norska, Švédska, Švýcarska, atd.
 • na palubě je omezený zdroj el.proudu o napětí 220 V, určený zejména pro nabití video- a fotobaterií, mobilů, počítačů a elektr. holicích strojků
 • zákaz kouření a používání otevřeného ohně platí v kajutách, v salónu a ve všech dalších uzavřených prostorách lodi
 • na lodi jsou k dispozici lehátka a matrace na horní palubě
 • v ceně není zahrnuto příp. vstupné do národních či přírodních parků, ani případné vstupy do muzeií, na hradby a pod. a cestovní pojištění, které je možno si u nás sjednat buď prostřednictvím pojišťovny Alianz, České pojišťovny či ERV Evropské pojišťovny - podrobnosti na webových stránkách
 • minimálně v den příjezdu a odjezdu mějte v provozu své mobilní telefony, jejich čísla uveďte ve Smlouvě o zájezdu - ulehčíte tak vzájemnou komunikaci s představiteli CK Natur Travel, řidiči autobusu, atd.
 • snídaně je obvykle v 8:00, oběd v 12:30 a večeře v 19:00 hod., denně se obvykle pluje 4-6 hodin a loď 4-6 hodin kotví na koupání v chráněných zátokách
 • v době 23:30 - 6:30 hod. platí na lodi noční klid, prosíme, dodržujte toto ustanovení a nebuďte jak ostatní účastníky zájezdu, tak jachtaře na okolních lodích - restaurace, bary a diskotéky na břehu jsou Vám k dispozici mnohdy až do rána
 • na loď je možno si přivézt vlastní kola, nutno však vzít v úvahu, že zejména v sezoně je nejen horko, ale jsou i plné přístavy, lodě kotví v řadách u mola a je někdy problém kola dostat na břeh. Doporučujeme spíše si vzít in-line brusle na ranní a večerní projížďky (příp. kola uveďte ve Smlouvě o zájezdu).
 • Rakousko, Maďarsko i Slovinsko jsou země EU - Schengenského prostoru, je možno přes ně cestovat s novými typy Občanského průkazu. I do Chorvatska, které je v EU mimo Schengenský prostor, je možno použít tento Občanský průkaz, doporučujeme ale pro jistotu cestovat s Cestovním pasem.
 • během plavby je několikrát za týden na lodi přítomen zástupce CK Natur Travel, který řeší zejména organizační otázky a zajišťuje kontakt s kapitánem lodi. Tato osoba není na lodi ve funkci průvodce zájezdu či delegáta CK.


Stručný popis některých lokalit

Omiš = romantické městečko u ústí řeky Cetinje - hrad, uličky, restaurace, písečná pláž, výlety a rafting na řece Cetinje
Dubrovnik = perla Jadranu, historické město obehnané mohutnými hradbami, křivolaké, malebné uličky, romantické restaurace
Hvar, Stari Grad, Jelsa = 3 městečka, turistická centra na ostrově Hvar s řadou historických památek (např. divadlo a klášter ve Hvaru), restauracemi, cukrárnami. Naproti městu Hvaru známé Paklené ostrovy.
Pučišča = městečko z bílého vápence na o.Brač - lom, kamenická škola (ze zdejšího vápence vystavěn např. i Bílý dům v USA)
Korčula = po Dubrovníku další nejkrásnější opevněné město na Jadranu, údajně rodiště Marca Pola
Polače = vstupní brána do národního parku na ostrově Mljet, 2 vzájemně a s mořem spojená jezera s klášterem
Pakleni otoci = několik ostrovů naproti městečku Hvar na ostrově Hvar, plážová oblast pro město Hvar
Baška Voda = oblíbené letovisko mezi Omiší a Makarskou
Milna = romantické městečko na západní části ostrova Brač, dokonale chráněný přístav při všech typech zdejších větrů
Orebič = město na poloostrově Pelješac, trajektový přístav pro lodě na Korčulu
Kučišce, Lovište, Trstenik = malá sídla a přístavy na západním konci poloostrova Pelješac
NP Mljet - národní park rozkládající se na ostrově Mljet v jižní Dalmácii, především okolo 2 jezer se slanou vodou. Ostrov se vyznačuje na místní podmínky velmi bohatou vegetací

 

Počasí v této lokalitě:

011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby moderní jachtou Vjeko po Jadranu snídaně oběd večeře dezert Mostar a Stari most město Hvar Dubrovnik Dubrovnik