Den saunování

14.10.2011

Druhý ročník akce na podporu saunování s názvem DEN SAUNOVÁNÍ se uskutečnil v sobotu 22. října 2011 od 15.00 hodin.

Den saunováníDen saunováníDen saunováníDen saunováníDen saunováníDen saunováníDen saunováníDen saunováníDen saunování

Svátek saunování přinesl skvělou relaxaci

Včera se uskutečnil druhý ročník Saunové noci v rámci Dne saunování. Jednotliví pořadatelé přinesli návštěvníkům zajímavé zážitkové saunování, relaxační chvíle při svíčkách, nové saunové ceremoniály, diskuse na téma rodinné saunování, sauna jako prevence či saunování dětí. V aquapalace Praha se ve 22:02 hodin najednou saunovalo v některé z prohříváren 178 návštěvníků.

Úspěch slavil nový relaxační program obrazů Zdeňka Hajného, prolínající fotografie vesmírných objektů za doprovodu relaxační hudby. Relaxace je nezbytnou součástí správného saunování a vhodný relaxační program působí blahodárně na psychiku. V Aquapalace Praha se poprvé uskutečnil speciální ceremoniál pro děti a rodiny. Návštěvníci se saunovali za svitu svíček, tento program se zde opakuje dvakrát měsíčně.

Nově pro saunový ceremoniál byla využita velká panoramatická sauna a všem se zdejší prostředí velmi líbilo. Na konci saunové noci bylo v tombole vyhlášeno 13 výherců, kteří dostali v tašce od společnosti NATUR TRAVEL vouchery do Aquapalace Praha, pobytový voucher do Hotelu Harmony ve Špindlerově Mlýně, který má nový krásný saunový svět, dále pobyt v Hotelu Frymburk na Lipně, kde se také konal Den saunování. Ceny věnovala i společnost 4Health.

Ve Velkých Karlovicích na Wellness Horal byli návštěvníci noční atmosférou koupání a saunování při svíčkách okouzleni. Během dne se v saunovém světě Wellness Horal vystřídalo 145 lidí (momentální kapacita je 30 osob) a v termálních bazénech to bylo celkem 428 lidí. Návštěvníkům zde v nočních hodinách představili zejména novinkové saunovací ceremoniály. Lidé o ně měli velký zájem, v jednu chvíli se dokonce sauna zaplnila na svou maximální kapacitu 26 osob. V tradici nočního koupání a saunování zde budou pokračovat každý měsíc. Vždy první sobotu v měsíci nabídne Wellness Horal prodloužený provoz celého areálu - tedy termálních bazénů a saunového světa, které budou otevřeny ne do obvyklých 22 hodin, ale do půlnoci a to za zvýhodněnou cenu. První akce bude v sobotu 5. 11., kde se zde uskuteční i Karlovský gastrofestival.

Zařízení doporučuje Česká Asociace Wellness

Článek a fotografie převzaty z www.wellnessnoviny.cz

m_img-4139_200m_img-4148_200m_img-4151_200

Pozvánka na akci - nyní již neaktuální

Cílem této akce je podpořit zdravý životní styl a správné saunování. Letošní ročník je zaměřen na saunování rodin a dětí. V rámci akce proběhne také zážitkové noční saunování - SAUNOVÁ NOC s pokusem překonání loňského rekordu „Nejvíce saunujících se lidí na jednom místě“. Den saunování přináší projekt Aquainfo.cz ve spolupráci s Českou asociací Wellness.

Hlavní akce proběhne v Aquapalace Praha, který nabízí největší saunový svět v ČR, ale k akci se připojují sauny a saunové světy z celé ČR, wellness hotely a aquaparky Vitální svět v Branné, Aquapalace Praha, Wellness Hotel Frymburk, Sauna Smyčka Ostrava – Poruba, Hotel Na Jižní Přerov, Solná sauna Dejvice, Centrum Babylon Liberec. Na Slovensku máme Den saunování ve Wellness hotelu Patince. Informace najdete zde Pro účastníky jsou připraveny speciální saunové ceremoniály, relaxační hudba, saunování a plavání při svíčkách, přednášky a další zajímavý program. Na řadě míst bude snížené vstupné a prodloužená otevírací doba. Návštěvníci se dozvědí doporučení, rady a informace spojené se správným saunováním a k dispozici bude samozřejmě odborný personál. Pro rodiny s dětmi je připraven doprovodný program.

V sobotu 22. 10. bude v Aquapalace Praha prodloužená otevírací doba až do 23.30 h. Návštěvníci si budou moci užít romantiku Vodního i Saunového světa za svitu svíček a doprovodu relaxační hudby. Zvýhodněný vstup od 20 hodin je 350 Kč. Zveme všechny milovníky saunování, aby přišli podpořit náš pokus o rekord (ve 22 hodin). Vítán je kdokoli, ať se přijde jen podívat, zaplavat si, nebo si užít Saunovou noc bez účasti na rekordu.

„Snažíme se dlouhodobě propagovat pozitivní účinky saunování dětí a jeho příznivý vliv na posílení imunity. Proto jsme se opět zapojili do akce Den saunování a připravili pro návštěvníky zajímavý program i snížené vstupné,“ říká ředitel Aquapalace Praha Ing. Radek Steinhaizl.

Program saunového dne v Aquapalace Praha – sobota 22. října 2011:

15:30 – Speciální saunový ceremoniál pro děti v Panoramatické sauně. Po ceremoniálu bude následovat přednáška a diskuze na téma saunování dětí

20:00 – Začíná v Saunovém světě saunování a koupání při svíčkách

20:15 – Relaxační doprovodný program - promítání obrazových kompozic Zdeňka Hajného a snímků hvězd i vesmírných objektů za doprovodu relaxační hudby

21.00 – Návštěvníky čeká přednáška v relaxační místnosti ve finských saunách na téma Rodinné saunování, saunování dětí a sauna jako prevence

22:00 – Začíná pokus o uskutečnění rekordu v počtu návštěvníků v saunovém světě. Zúčastnit se může každý návštěvník saun. Do počtu osob se započítá každý, kdo bude sedět v jedné ze saun nebo prohříváren Saunového světa. V prostoru saunového světa budou přítomni sčítací komisaři, kteří dohlédnou na regulérnost a hladký průběh pokusu o rekord.

22.30 – vyhlášení výsledků rekordu a tombola o ceny (pobyty ve wellness hotelech, vstupenky do Aquapalace Praha)

 


Fotografie fotograf Pavel Hanuška a redakce  on-line magazínu Wellnessnoviny.cz

 

 

Tisková zpráva

(Praha, 10. října 2011)

 

Den saunování proběhne po celé České republice i na Slovensku

 

Již v sobotu 22. 10.2011 se uskuteční DEN SAUNOVÁNÍ. Druhý ročník má za cíl podpořit zdravý životní styl a správné saunování. Letošní ročník je zaměřen na saunování rodin a dětí. V rámci akce proběhne také zážitkové noční saunování - SAUNOVÁ NOC s pokusem o překonání loňského rekordu „Nejvíce saunujících se lidí na jednom místě“. Den saunování je pořádán Českou asociací wellness a projektem Aquainfo.cz po celé ČR. Uskuteční se v Praze, Čestlicích, Liberci, Branné v Jeseníkách, na Frymburku, ve Velkých Karlovicích, Ostravě, Přerově, Olešné u Frýdku-Místku, Příbrami a také ve slovenských Patincích.

 

Saunování dětí má v naší zemi dlouhodobou tradici. Saunujeme již předškolní děti v řadě mateřských školek, od tří měsíců věku kojence je možné saunovat v domácích saunách. „Pro saunování malých dětí je nejvhodnější věk kolem 3 let, tedy mladší předškoláci. V tomto věku můžete bez obav začít se saunováním, děti jsou schopné vyjádřit své pocity a rodiče na ně mohou reagovat.“, říká Pavel Hofrichter, člen představenstva České asociace wellness. „V tomto věku je nejlepší děti saunovat odděleně, například v předškolních zařízeních nebo v uzavřené společnosti. Také je dobré upravit teplotu v sauně na přijatelných 60-70 stupňů, děti se saunují kratší dobu než dospělí, předškoláci kolem 5-7 minut. Ke každému saunování i malých dětí patří ochlazení pod sprchou a v bazénku nebo třeba ve sněhu a důležitá je následná relaxace. U dětí je potřeba kontrolovat pitný režim. Větší děti se mohou saunovat společně s rodiči ve veřejných saunách. Například v pražském Aquapalace otevřeli první dětskou saunu v ČR.“, dodává Hofrichter.

 

Pravidelné saunování je skvělá prevence a podpora imunity. Děti, které se pravidelně saunují jsou méně často nemocné a pokud již onemocní, má nemoc hladší průběh. Pro pravidelné saunování je nejlepší interval 1 týden. Saunování předchází onemocněním horních cest dýchacích, působí na psychiku, výborné je pro astmatiky a celkově má řadu pozitivních účinků na lidské tělo.

 

Přijďte si vyzkoušet saunování s dětmi do pražského Aquapalace nebo do dalších zapojených saun (seznam najdete na webu www.Aquamanie.cz) . Připraveny jsou přednášky, diskuse pro rodiče a speciální saunové ceremoniály s překvapením pro děti. V čestlickém aquaparku začínáme v 15 hodin.

 

Pro dospělé účastníky jsou v rámci Saunové noci připraveny speciální saunové ceremoniály, přednášky a další zajímavý program. Při prodloužené otevírací době můžete na řadě míst využít i snížené vstupné. Zážitkové saunování za svitu svíček doplní i relaxační program promítání obrazů Zdeňka Hajného prolínajících se s fotografiemi vesmírných objektů a doprovázené příjemnou relaxační hudbou.

 

Akce je pořádána společností Rain.cz v rámci projektu AQUAINFO.cz, který podpořilo MMR a Českou asociací wellness. Mediálním partnerem je on-line magazín WellnessNoviny.cz.

Akci podporují: Asociace pracovníků v regeneraci, AAA BYTY, Saunaci.cz, Naturista.cz, CK NATUR TRAVEL  a další.

 

Kontakt na pořadatele, akreditace k účasti novinářů:

Pavel Hofrichter

603 840 883

hofrichter@rain.cz