Koupali jsme se v pivě

2.6.2013

V dobách, kdy ještě nepršelo a nepršelo, začátkem května 2013 jsme využili dvou poměrně slunečných dnů a navštívili Pivovar Chodovar v Chodové Plané a řadu míst v jeho okolí. A v Chodovaru pak "pivní lázně" - koupel je podávána jak zevně, tak vnitřně - prostě komplexní péče.

Koupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivěKoupali jsme se v pivě

Cestou do Chodovaru jsme se nejprve zastavili v Tachově, kde část osazenstva našeho auta zavzpomínala na doby svého mládí - na cesty k tetičce a na dvouletou prezenční vojenskou službu ve zdejších kasárnách. Následoval prvý průjezd Chodovou Planou se zastávkou v jedné ze dvou vynikajících restaurací, patřící ke zdejšímu pivovaru - v Restauraci "Ve skále", v rozlehlém podzemním labyrintu pod areálem Chodovaru. Jak v šatně této restaurace, tak i ve specializované prodejně Chodovaru si můžete zakoupit pivo Chodovar různých druhů, zdejší ochucenou minerálku, ale i pivní šampon či tělové pivní mýdlo.  Po výborném obědu jsme zamířili do Mariánských lázní, prošli zdejší kolonádu, zakoupili tradiční oplatky. Ale to jsme již museli zpět do hotelu "U sládka", patřícího rovněž k pivovaru, kde nás čekala objednaná pivní vanová koupel s pivečkem připraveným na stolečku a následující zábal s dalším pivečkem. Po této lázni jsem sám navštívil zdejší wellness, i když se to po pivní lázni nemá, ale chtěl jsem poznat i tuto část hotelu - bazének, pár vodních atrakcí, sauna, odpočívací část a bar jsou připraveny posloužit hotelovým hostům. Ti mají k dispozici velmi pěkně zařízené pokoje, velké uzavřené parkoviště v atriu hotelu a restauraci "Stará sladovna". Tu jsme samozřejmě také navštívili a prožili zde večerní dobu s velmi dobrou večeří a samozřejmě i pivečkem, vše zakončeno zdejší specialitou "pivovicí" = pálenkou z piva. Po snídani jsme se vydali na další část naší poznávací cesty - na zámek Kynžvart, na zámek Bečov n/T. s druhou nejcenější památkou v Česku - Relikviářem sv. Maura. Poté jsme si zopakovali ruštinu v Karlových Varech a vydali se na cestu domů.   
Pobyt ve zdejším areálu je možno pouze doporučit - výborné služby, chutná jídla, skvělé pivo, speciální vanové koupele, zajímavé okolí. Podrobnosti naleznete na www.chodovar.cz.