00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu | Dalmácie - info

zpět na výpis zájezdů

Autobusem || ...nejlepší způsob přepravy... Autem Letecky NT First / Last Minute Speciality Lodní FKK

Jachta Silva je motorový dvojstěžník pro max. 28 osob, dlouhý 21 m a široký 6 m, posádka v čele s majitelem lodi kapitánem Vukovičem je čtyřčlenná. Silva je jedním z posledních zástupců tradičních lodí na Jadranu - trabakulů. Byla vystavěna začátkem minulého století a do roku 1980 vozila po Jadranu písek. Poté byla přestavěna na obytnou loď a "pracuje" již několik desítek let pro turisty, zařazena je do kategorie obytných lodí kategorie B. Kajuty v podpalubí jsou sice skrovné, ale využívané prakticky pouze pro přespání. Před sezónou 2013 byly kajuty rekonstruovány. Na úrovni hlavní paluby je kromě jídelny (salonu) a kuchyně obsazené vynikajícím kuchařem ještě kompletní sociální zařízení (4 sprchy s WC a jedno samotné WC). Dále je zde kapitánský můstek a kapitánova kajuta. Pro ty, co v daný okamžik poskytují svojí kůži odpočinek od palčivých slunečních paprsků pak zastíněné sezení u velkého stolu. Slunci je možno holdovat na horní palubě nebo při koupání v zátokách, kdy je loď obvykle ukotvena nedaleko břehu. Na Silvě je po celou dobu plavby obvykle přítomen některý z majitelů/jednatelů CK Natur Travel.

jachta Silva
SILVA oslavila v roce 2014 již 100 let
postavena a spuštěna na vodu v roce 1914 v Itálii
stručnou historii lodi naleznete zde

Katalog plaveb po Jadranu 2018 ke stažení zde

Již 27. sezóna CK NATUR TRAVEL na jachtě SILVA A 36 let spolupráce majitele CK s rodinou Vukovičů

Nově od 2017: k dispozici paddleboard

Stravování a život na lodích

Menu na lodích je vždy jednotné - snídaně obvykle klasická evropská, oběd se skládá z polévky, hlavního jídla a salátu, večeře z hlavního jídla, salátu a desertu či ovoce. Často jsou podávány ryby a někdy i mořské plody - jsme přece na moři. Některé speciality jsou připravovány na venkovním grilu, zejména kvalitní ryby. Pokud by někdo z účastníků měl nepřekonatelný odpor k mořským pochoutkám - nechť tuto skutečnost nahlásí na začátku plavby zástupci CK a ten dohodne s kuchařem odpovídající náhradní řešení. Stejně tak žádáme vegetariány či vegany, aby nám své stravovací zvyky sdělili již při rezervaci pobytu. Není problém jim vyhovět, je však zapotřebí včas upravit objednávku potravin pro příslušný turnus.

Nápoje nejsou zahrnuty v ceně, v lodním baru je široká nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů a sudové pivo. Nápoje se objednávají u stewarda, který Vám je přinese na Vámi stanovené místo v podstatě kdykoliv mezi 7:00 a 23:00 hod. - spotřeba nápojů se zapisuje dle čísla kajuty a platí až na konci pobytu. Podvečerní, noční a ranní hodiny pak můžete trávit procházkami, posezením ve vinárničkách, hospůdkách nebo cukrárnách, návštěvou diskotéky, příp. i vykoupáním se v cílových přístavních městečkách, neboť v této době je loď pevně připoutána k přístavnímu molu. Na přání velké části našich klientů obvykle 1x za turnus tráví loď noc v zátoce, tzv. na kotvě. Máte možnost se koupat po celou noc, sledovat nerušeně západ a východ slunce, nebe plné hvězdiček.

Koupání

V průběhu našich plaveb je dostatek času věnován koupání. Pro zastávky na koupání, ale i šnorchlování či projížďky na kajacích, vybírá kapitán především opuštěné zátoky s křišťálově čistou vodou, stranou od ruchu civilizace. Máte tak příležitost koupat se v místech, která jsou běžně nedosažitelná a poznávat tak dosud nedotčená místa chorvatského Jadranu, pouze ve společnosti dalších "jachtařů". A mezi jachtaři je poměrně obvyklé, že se na palubách jachet sluní či se z nich koupou bez plavek, stejně jako lidé relaxují v saunách či wellness centrech. Některé z našich  plaveb jsou tak označeny jako "naturismus friendly", kde si každý zvolí, co je pro něj příjemnější, zda se bude koupat a slunit v plavkách či bez nich.

silvasilva_2011_-_105a_112_400silva_4silva_5

Rámcový denní program :

8.00 snídaně
8.30 odplutí z přístavu
11.00-16.00 kotvení a koupání v opuštěné zátoce, po poledni oběd
17.00-18.00 připlutí do dalšího přístavu
19.00 večeře, volno až do rána
23.30 - 6.30 noční klid na lodi
Noční klid je nutno bezpodmínečně dodržovat - případný hluk (který se jak na naší jachtě, tak i po vodě přenáší přímo ideálně), budí jak ostatní účastníky našeho zájezdu, tak i jachtaře na okolních lodích.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ) - zde

(ke stažení zde)

Vybrané lodní deníky

Plavba do Dubrovníku v roce 2012

Společná plavba Silvy a Vjeka do NP Krka a Kornati v roce 2012

Plavba na Vis a do Modré jeskyně v roce 2012

Plavba do Dubrovníku spolu s Vjekem v roce 2011

Plavba s výletem do Mostaru

Plavba na Kornati

Plavba do Dubrovníku v roce 2011

Reportáž našich klientů, p. Bernáška a p. Prchala, z roku 2010

Tyto lodní deníky a reportáž přiblíží zájemcům o naše plavby život na lodích, stravu a rámcový denní program.

Krátká ilustrační videa z našich plaveb můžete zhlédnout zde

Stovky fotografií ze Silvy, národních parků na Jadranu a z jednotlivých přístavů naleznete zde

Program

změna programu z povětrnostních, technických a bezpečnostních důvodů vyhrazena - poslední slovo má vždy kapitán, po dohodě se zástupcem CK Natur Travel

Střední trasa =  "ST"

1.den Omiš - Trogir

Dopoledne nalodění v Omiši, města v ústí řeky Cetiny. Čeká vás plavba podél pobřeží ke Splitu, odpoledne koupání u ostrova Čiovo a navečer plavba směrem do Trogiru, jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. V tomto městě s romantickými uličkami, desítkami restaurací a cukráren strávíte večer a noc. Zde se rovněž naloďují klienti, kteří přiletěli letadlem na nedaleké splitské letiště.
2.den Trogir - Vis (o. Vis)

Ráno opustíte dalmatské pobřeží a poplujete přímo k ostrovu Vis. Tento ostrov byl dlouhá léta, v době existence Jugoslávie, pro zahraniční turisty uzavřen. Ještě dnes je zde možno se setkat s vojenskými zařízeními z té doby, např. úkryty rychlých bojových člunů. U jednoho z nich se možná budete mít možnost koupat. Navečer doplujete do města Vis, naleznete zde řadu kostelů, paláců, stejně jako cukráren a restaurací.
3.den Vis - Biševo - Komiža (o. Vis)

Dopoledne obeplujete ostrov Vis a zamíříte k ostrůvku Biševo, na jehož východní straně se nachází vyhledávaná Modrá jeskyně, kterou budete mít možnost, za příznivých povětrnostních podmínek, navštívit. Poté se vrátíte k ostrovu Vis, kde se budete koupat, abyste navečer dopluli do městečka Komiža, městečka, které si snad nejvíce zachovalo svoji jadranskou atmosféru.
4.den Komiža - Hvar - zátoka, noc na kotvě

Ráno vyplujete směrem k pobřeží, proplujete souostroví Pakleni otoci a doplujete do města Hvar na stejnojmenném ostrově. V tomto městě strávíte přibližně 2 hodiny, během kterých si budete mít možnost si prohlédnout katedrálu sv. Štěpána, františkářský klášter, náměstí a benátskou pevnost Španjol, která se tyčí nad městem a ke které je přístup krásnou zahradou s malebnými výhledy na město, přístav a blízké Paklene otoci. Odpoledne jachta zakotví v některé zátoce v blízkosti města Hvar a zde budete mít možnost se koupat odpoledne, večer i ráno – prožijete noc na kotvě pod nebem plným hvězd.
5.den zátoka - Jelsa (o. Hvar)

Dopoledne obeplujete západní cíp ostrova Hvar, pak budete mít mnoho času na koupání u ostrůvku Zečevo a večer připlujete do malebného městečka Jelsa, místa s vyhlášenými zmrzlinovými poháry.
6.den Jelsa - zátoka, noc na kotvě

Z Jelsy ráno vyplujete směrem k ostrovu Brač, kde budete mít možnost v některé z bezpečných zátok prožít svoji druhou „noc na kotvě“, koupat se od dopoledne až do dalšího rána.
7.den zátoka - Pučišča (o. Brač)

Dopoledne obeplujete jižní cíp ostrova Brač a podél Makarské riviery a pohoří Biokovo poplujete k městečku Pučišča. V zátoce v jeho blízkosti budete mít mnoho času na koupání, relaxaci a slunění. Navečer připlujete do městečka Pušišča, města kameníků. Ze zdejších vápencových bloků byl vystavěn nejen Diokleciánův palác ve Splitu, ale i Bílý dům ve Washingtonu. A samozřejmě – celé městečko včetně místních pláží. Kotvit budete přímo před vyhlášenou kamenickou školou.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.
10cro1-komia_24_40021_-_hvar_400zlatni_rat_400_01trogir

Západní trasa = "ZT"

1.den Omiš - Trogir
Dopoledne nalodění v Omiši, u ústí řeky Cetiny. Poté poplujete podél pobřeží ke Splitu, odpoledne koupání u ostrova Čiovo a navečer doplujete do Trogiru, jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. V tomto městě s romantickými uličkami, desítkami restaurací a cukráren strávíte večer a noc. Zde se rovněž naloďují klienti, kteří přiletěli letadlem na nedaleké splitské letiště.
2.den Trogir - Primošten
Dopoledne poplujte podél pobřeží k Primoštenu. Většinu dne se pak budete koupat, šnorchlovat a slunit v zátokách. Navečer připlujete do Primoštenu, malebného městečka vystavěného na malém poloostrově s pěkným náměstíčkem, kde se často konají večerní koncerty. Krásná vyhlídka od kostelíku, umístěného na nejvyšším místě městečka. I zde je řada cukráren, kaváren, restaurací a navíc i vyhlášený vinný sklípek.
3.den Primošten - Sali (o. Dugi otok)
Ráno vyplujete směrem na severozápad, do oblasti mnoha větších i menších ostrovů, během dne se budete v romantických zátokách, navečer připlujete do malého rybářského městečka.
4.den Sali - PP Telaščica - NP Kornati - Levrnaka
Tento den je věnován romantické plavbě národními a přírodními parky – nejprve poplujete do Parku prirode Telaščica na jižním konci Dugi otoku, poté již vplujete do rozsáhlého souostroví - Národního parku Kornati, kde zakotvíte v krásné zátoce a budete se koupat. V pozdním odpoledni, až odplují výletní lodě, se naše jachta připoutá k malému molu u ostrova Levrnaka a vy budete mít možnost se vykoupat v blízké zátoce s písčitým dnem, či si vychutnat romantiku místa na terase místní hospůdky u pršutu, ovčího sýra a vínečka. Po večeři budete moci vystoupat na vrchol nejvyšší kopce ostrova a z výšky 115 m n.m. si prohlédnout souostroví a sledovat západ slunce. Noc téměř na kotvě můžete využít k nočnímu a rannímu koupání.
5.den Levrnaka - NP Kornati - Rogoznica
Dopoledne poplujete souostrovím NP Kornati, za příznivého počasí podél vysokých skal a poté se vydáte zpět k pobřeží. Během dne se opět budete koupat v opuštěných zátokách a navečer připlujete do Rogoznice, městečka známého svoji vynikající klapou – mužským pěveckým sborem. Při troše stěstí vám tento sbor přijde večer zazpívat až k lodi.
6.den Rogoznica - Maslenica (o. Šolta)
Čeká vás poklidná plavba podél pobřeží, s dostatkem času ke koupání a relaxaci. Navečer připlujete do malého a rovněž poklidného městečka na západním cípu ostrova Šolta – do Maslenice. 300 let starý zámek, nedaleko přístavu, byl restaurován a dnes je z něj luxusní hotel a restaurace.
7.den Maslenica - Pučišča (o. Brač)
Poplujete podél ostrova Šolta, a poté dále k blízkému ostrovu Brač. Budete se dlouze koupat v některé z jeho zátok, abyste v podvečer dopluli do cíle, do přístavu Pučišča na ostrově Brač.
8.den Pučišča - Omiš
Brzy ráno vyplujete směr Omiš, kde je cíl vaší týdenní plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, busem či letadlem dle dopravních dispozic, autem pak dle vašeho uvážení. Buď co nejkratší cestou domů nebo se zastávkami na Plitvičkách, na kaskádách a památkách řeky Krky, v termálních slovinských lázních Banovci.
silva_3_2010_170_40034_-_primoten_4_400trogirzapad_slunce_400

Speciální trasa = "SP"- jen 28.7.-4.8.2018

1.den Omiš - Pučišča (o. Brač)

Dopoledne nalodění v Omiši, města v ústí řeky Cetiny. Čeká vás plavba k ostrovu Brač, po poledni doplujete do zátoky v blízkosti městečka Pučišča, kde se budete dlouho koupat. Navečer pak připlujete do přístavu v Pučišči. Ráz městečka udává především blízký lom. Ze zdejších vápencových bloků byl vystavěn nejen Diokleciánův palác ve Splitu, ale i Bílý dům ve Washingtonu.opoledne nalodění v Omiši, města v ústí řeky Cetiny. Čeká vás plavba k ostrovu Brač, po poledni doplujete do městečka Pučišča, města kameníků. Ze zdejších vápencových bloků byl vystavěn nejen Diokleciánův palác ve Splitu, ale i Bílý dům ve Washingtonu.
2.den Pučišča - zátoka (noc na kotvě)
Ráno opustíte Pučišče a pomalu poplujete podél ostrova Brač. Kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které zakotví na větší část dne a celou noc. Během dne se budete koupat a slunit, večer a v noci prožijete romantiku noci na kotvě, samozřejmě s možností nočního koupání.
3.den zátoka - Bol
Ráno budete pokračovat v plavbě okolo ostrova Brač, cestou vás čeká koupání v některé ze zátok a v podvečer doplujete do městečka Bol, známého turistického centra Brače. Zde váš čeká řada cukráren, restaurací, obchodů, ale i velice pěkný klášter na jeho jižním konci.
4.den Bol - Jelsa (o. Hvar)
Opustíte přístav městečka Bol a pomalu poplujete k jeho nejvýznamnějšímu bodu, k mysu Zlatni rat. Tato oblázková kosa, vybíhající do kanálu mezi ostrovy Brač a Hvar, neustále vlivem větru a mořských proudů mění tvar své špice a je zřejmě nejfotografovanějším objektem na Jadranu. Dále bude vaše plavba pokračovat směrem k ostrovu Hvar, na koupání zakotvíte u ostrůvku Zečevo, nedaleko Jelsy. Navečer připlujete do malebného městečka Jelsa, místa s vyhlášenými zmrzlinovými poháry.
5.den Jelsa - Stari Grad (o. Hvar)
Po snídani vyplujete z Jelsy a polujete podél ostrova Hvar, během dopoledne zakotvíte v hluboké zátoce před přístavem Stari Grad. Zde se budete dlouze koupat a slunit. Večer doplujete do historického centra ostrova Hvar, městečka Stari Grad. Zde budete mít možnost navštívit a shlédnout řadu pamětihodností, v čele s unikátním domem Petara Hektoroviče.
6.den Stari Grad - zátoka (noc na kotvě)
Ráno opustíte Stari Grad, po krátké plavbě se zastavíte v některé z vhodných zátok na dlouhé denní koupání , kde také strávíte svoji druhou noc na kotvě. Čeká vás opět romantika pod nebem plným hvězd.
7.den zátoka - Supetar
Čeká vás poslední den plný koupání, relaxace a slunění v některé zátoce v okolí cíle vaší dnešní plavby, kterým je městečko Supetar, vstupní brána na ostrov Brač. Je zde velký trajektový přístav směr Split, elegantní promenáda, mnoho kaváren a restaurací.
8.den Supetar - Omiš
Brzy ráno vyplujete směr Omiš, kde je cíl vaší týdenní plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, busem či letadlem dle dopravních dispozic, autem pak dle vašeho uvážení. Buď co nejkratší cestou domů, nebo se zastávkami, např. na kaskádách řeky Una v Bosně a Hercegovině (v podstatě přes hranice sousedí s Plitvičkami), jednak u vodopádů v „Martin Brod“, jednak u velkolepých vodopádů „Štrbački buk“.
bol-zlatni_rat_400trogir_400_02hvar_5_400jacht2_640

Speciální trasa = "SPB" - verze okolo Brače - jen 30.6.-7.7.2018

1.den Omiš - Pučišča - zátoka, noc na kotvě

Dopoledne nalodění v Omiši, města v ústí řeky Cetiny. Čeká vás plavba k ostrovu Brač, po poledni doplujete do městečka Pučišča, města kameníků. Ze zdejších vápencových bloků byl vystavěn nejen Diokleciánův palác ve Splitu, ale i Bílý dům ve Washingtonu. A samozřejmě – celé městečko včetně místních pláží. Zde budete mít čas na prohlídku města, návštěvu cukrárny či restaurace, oběd. Odpoledne odplujete do některé z okolních zátok, kde budete mít možnost se koupat v podvečer, odpoledne, večer i ráno – prožijete noc na kotvě pod nebem plným hvězd.
2.den zátoka - Sumartin

Po dopoledním koupání opustíte zátoku a pomalu poplujete podél Makarské riviery a pohoří Biokovo na levoboku a ostrova Brač na pravoboku, do městečka Sumartin na jižním konci ostrova. Je zde pěkná pláž a nad ní komplex kostela a kláštera.
3.den Sumartin - Bol

Ráno budete pokračovat v plavbě okolo ostrova Brač, cestou vás čeká koupání v některé ze zátok a v podvečer doplujete do městečka Bol, známého turistického centra Brače. Zde váš čeká řada cukráren, restaurací, obchodů, ale i velice pěkný klášter na jeho jižním konci.
4.den Bol - zátoka, noc na kotvě

Opustíte přístav městečka Bol a pomalu poplujete k jeho nejvýznamnějšímu bodu, k mysu Zlatni rat. Tato oblázková kosa, vybíhající do kanálu mezi ostrovy Brač a Hvar neustále vlivem větru a mořských proudů mění tvar své špice a je zřejmě nejfotografovanějším objektem na Jadranu. Dále bude vaše plavba pokračovat podél pobřeží ostrova Brač, okolo skalního kláštera Blača, až do nějaké další bezpečné zátoky, kde prožijete další „noc na kotvě“.
5.den zátoka - Milna

V tento den opustíte jižní pobřeží ostrova Brač, obeplujete jeho západní cíp a po koupání v některé další zátoce doplujete do městečka Milna, s jeho restauracemi, cukrárnami, velkou jachetní marinou a ukrytým vinným sklípkem ve dvoře domu blízko přístavu.
6.den Milna - Supetar

Ráno opustíte Milnu, po krátké plavbě se zastavíte v některé z vhodných zátok na dlouhé koupání a navečer doplujete do městečka Supetar, vstupní brány na ostrov Brač. Je zde velký trajektový přístav směr Split, elegantní promenáda, mnoho kaváren a restaurací.
7.den Supetar - Postira

Čeká vás poslední den plný koupání, relaxace a slunění v některé zátoce v okolí cíle vaší dnešní plavby, kterým je městečko Postira, malebná rybářská osada. V posledních letech zde byla vybudována jedna z nejmodernějších továren na zpracování ryb v Evropě. Pláže v okolí městečka jsou většinou oblázkové, na mnoha místech s písečným dnem.
8.den Postira - Omiš

Brzy ráno vyplujete směr Omiš, kde je cíl vaší týdenní plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, busem či letadlem dle dopravních dispozic, autem pak dle vašeho uvážení. Buď co nejkratší cestou domů, nebo se zastávkami, např. na kaskádách řeky Una v Bosně a Hercegovině (v podstatě přes hranice sousedí s Plitvičkami), jednak u vodopádů v „Martin Brod“, jednak u velkolepých vodopádů „Štrbački buk“.
bol-zlatni_rat_400trogir_400_02hvar_5_400jacht2_640

Proč právě na Silvu a s naší CK?

Již 27. sezóna na stejné lodi, s kapitánem Vukovičem (osobně se známe s rodinou kapitána již více než 30 let - od roku 1982) a navíc - jsme přesvědčeni o tom, že naše cena za plavbu na jachtě Silva je opět nejnižší v České republice. A to jsme jedni z mála, kteří nabízejí pobyt na jachtě s plnou penzí.

Ve většině termínů je po celou dobu plavby přítomen některý z majitelů/jednatelů CK Natur Travel.

Garance nejnižší ceny

Pokud by se někomu přece jenom podařilo nalézt obdobnou plavbu se stejným rozsahem a kvalitou služeb v daném termínu u jiné CK, pak mu velice rádi prodáme zájezd za tuto, nižší konkurenční cenu ( neplatí pro tzv. Last Minute )

Orientační program cvičení na plavbě Silva 6 s kondičním cvičením

Cvičení: 2x i vícekrát denně – bodyforming, interval trénink, body workout, kondiční trénink, power joga, pilates, jogalátes, super body, bodybalance, chi-toning, port de bras, fit tréning, joga proti bolestem zad, spirals toning, kruhový trénink

Šetříme


Sleva 2% - platí pro jachtu Silva při objednání plavby pro 4-8 osob v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Sleva 4% - platí pro jachtu Silva při objednání plavby pro 9-12 osob v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Sleva 6% - platí pro jachtu Silva při objednání plavby pro 13-18 osob v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
(pro skupinu od 19 osob - individuální nabídka)
Sleva 14=13 - platí při objednání dvoutýdenní plavby
slevy je možno kombinovat a platí pouze z ceny plavby

CENÍK plaveb 2018
cena v Kč/osoba a týden
cena v Kč/os
číslo plavby typ trasa termín 2018 základní cena po slevě LastMinute
Silva 1 FREE ST 16.6.-23.6. 14.490 13.790 Kč
Silva 2 TEXT ZT 23.6.-30.6. 14.490
Silva 3 NATF SPB
30.6.-07.7. 14.690 13.990 Kč
Silva 4 NATF ST
07.7.-14.7. 14.690
Silva 5 NATF ZT
14.7.-21.7. 14.690
Silva 6 CVIC ZT 21.7.-28.7. 14.990
13.990 Kč
Silva 7 NATF SP
28.7.-04.8. 14.690
Silva 8 JOGA
ST 04.8.-11.8. 14.990
Cena pro 3. osobu ve třílůžkové kajutě, v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Silva 9.990 9.290
Vjeko 12.990
Nabízíme Vám i plavby na moderní jachtě Vjeko, detailní informace zde
Vjeko 10 NATF ST 07.7.-14.7. 24.990
Vjeko 11 NATF JT 14.7.-21.7. 24.990
Vjeko 12 NATF ZTE 21.7.-28.7. 24.990
Cena pro 3. osobu ve třílůžkové kajutě, v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Vjeko 12.990
Pozn.: Minimální počet účastníků pro realizaci plavby: Silva = 18 osob, Vjeko = 16 osob
!! POZOR !!: Aktualizace 29.12. - termín plavby Vjeko 21.7.-28.7. nám dnes kapitán potvrdil
O uskutečnění plavby jachtou Vjeko v termínu 21.7.-28.7. (Vjeko 12) bude rozhodnuto nejpozději na přelomu měsíců prosinec/leden, dle rozhodnutí majitele jachty. Pro bližší informace prosím kontaktujte CK Natur Travel, doporučujeme předběžnou rezervaci vzhledem k dostupnosti míst a využití slev.
Cena zahrnuje: ubytování v kajutách v podpalubí - při obsazení kajuty 2 osobami, 6xplnou penzi /VP/ + 1xpolopenzi /HP/, místní a přístavní poplatky, služby zástupce CK, pojištění CK pro případ úpadku, u plavby JOGA lektora/lektorku jógy
Cena nezahrnuje: neuvedenou stravu a nápoje (kromě snídaní na lodi), vstupné do objektů, národních a přírodních parků dle programu, dopravu do Chorvatska (dopravu autobusem či letadlem lze přikoupit), cestovní pojištění (možno přikoupit), příp. parkovné v Omiši či uložení zavazadel při odjezdu autobusem do ČR
Fakultativní služby:
autobusová doprava ČR-Omiš-ČR - od 2.390 Kč/os (hlavní trasy), další svozová odjezdová místa za příplatek - na dotaz v CK
letecká doprava - dle aktuálních nabídky - od cca 6.200 Kč/os - na dotaz v CK
cestovní pojištění, včetně připojištění pro případ storna zájezdu:
Allianz - 6MA10 - 360 Kč/os. do 70 let, 180 Kč/dítě do 15 let (pojistné platné pro cesty na 10 dnů)
ČP - Turista Rozsah 02 - 388 Kč/os
ERV Evropská pojišťovna - Holiday Easy - 490 Kč/os, 245 Kč/dítě do 12 let
kajuta na hlavní palubě Vjeka - příplatek 700 Kč/os
vyžádaná jednolůžková kajuta za příplatek: Silva = 11.000 Kč a Vjeko = 22.000 Kč
parkovné v kempu Lisičina v Omiši: asi 35 EUR/týden - úhrada na místě majiteli kempu
uložení zavazadel v kempu Lisičina v Omiši: asi 10 Kuna/os. - úhrada na místě majiteli kempu
Typ plavby:
NATF = naturismus friendly (naturismu přívětivé plavby), v podstatě naturistická plavba
JOGA = plavba se cvičením jógy pod vedením odborné/ho lektorky/lektora
FREE = plavby pro všechny, s částí sluneční paluby vyhrazené případným naturistům, koupání možné v plavkách či bez nich
TEXT = plavby pro účastníky v plavkách

Důležité

 • nástup na pobyt je vždy v sobotu dopoledne, ukončení v sobotu po snídani, tzn. že autobus odjíždí z ČR v pátek a přijíždí zpět v neděli, letecká přeprava je realizována obvykle v průběhu soboty - podrobné pokyny k organizované dopravě obdržíte při odbavení zájezdu
 • WiFi připojení na internet
 • tato akce není vhodná pro malé děti, totální neplavce, osoby notoricky nerudné a Vaše čtyřnohé miláčky
 • parkování osobních aut účastníků zájezdů je zajištěno v kempu Lisičina v Omiši za poplatek cca 35 EUR/týden, úhrada na místě, v kempu je příp. možno si i pronajmout obytný přívěs nebo appartement v případě dřívějšího příjezdu
 • jachta zpravidla odplouvá z Omiše v sobotu v 11:00 hod. - klienti, kteří přiletí letadlem až během soboty a "opozdilci" se mohou nalodit v podvečer či během celé noci ze soboty na neděli v Trogiru, Sumartinu (dle programu plavby)
 • vzhledem k tomu, že naturistické plavby budou v prodeji i v dalších zemích EU a na internetu, lze předpokládat účast zahraničních naturistů - zejména ze Slovenska, Německa, Nizozemí, Norska, Švédska, Švýcarska, atd.
 • na palubě je omezený zdroj el.proudu o napětí 220 V, určený zejména pro nabití video- a fotobaterií, mobilů, počítačů a elektr. holicích strojků
 • zákaz kouření a používání otevřeného ohně platí v kajutách, v salónu a ve všech dalších uzavřených prostorách lodi
 • na lodi jsou k dispozici křesílka  na horní palubě (v omezeném počtu)
 • v ceně není zahrnuto příp. vstupné do národních a přírodních parků ani případné vstupy do muzeií, na hradby a pod. a cestovní pojištění, které je možno si u nás sjednat buď prostřednictvím pojišťovny Alianz, České pojišťovny či ERV Evropské pojišťovny - podrobnosti na webových stránkách
 • minimálně v den příjezdu a odjezdu mějte v provozu své mobilní telefony, jejich čísla uveďte ve Smlouvě o zájezdu - ulehčíte tak vzájemnou komunikaci s představiteli CK Natur Travel, řidiči autobusu, atd.
 • snídaně je obvykle v 8:00, oběd v 12:30 a večeře v 19:00 hod., denně se obvykle pluje 4-6 hodin a loď 4-6 hodin kotví na koupání v chráněných zátokách
 • v době 23:30 - 6:30 hod. platí na lodi noční klid, prosíme, dodržujte toto ustanovení a nebuďte jak ostatní účastníky zájezdu, tak jachtaře na okolních lodích - restaurace, bary a diskotéky na břehu jsou Vám k dispozici mnohdy až do rána
 • na loď je možno si přivézt vlastní kola, nutno však vzít v úvahu, že zejména v sezoně je nejen horko, ale jsou i plné přístavy, lodě kotví v řadách u mola a je někdy problém kola dostat na břeh. Doporučujeme spíše si vzít in-line brusle na ranní a večerní projížďky (příp. kola uveďte ve Smlouvě o zájezdu).
 • Rakousko, Maďarsko i Slovinsko jsou země EU - Schengenského prostoru, je možno přes ně cestovat s novými typy Občanského průkazu. I do Chorvatska, které je také v EU, je možno použít tento Občanský průkaz, doporučujeme ale pro jistotu cestovat s Cestovním pasem.
 • během plavby je na lodi několikrát za týden (či po celou dobu plavby) přítomen zástupce CK Natur Travel, který řeší zejména organizační otázky a zajišťuje kontakt s kapitánem lodi. Tato osoba není na lodi ve funkci průvodce zájezdu či delegáta CK.

Stručný popis některých lokalit

Omiš = romantické městečko u ústí řeky Cetinje - hrad, uličky, restaurace, písečná pláž, výlety a rafting na řece Cetine
Dubrovnik
= perla Jadranu, historické město obehnané mohutnými hradbami, křivolaké, malebné uličky, romantické restaurace
Hvar, Stari Grad, Jelsa
= 3 městečka, turistická centra na ostrově Hvar s řadou historických památek (např. divadlo a klášter ve Hvaru), restauracemi, cukrárnami. Naproti městu Hvaru známé Paklené ostrovy.
Pučišča
= městečko z bílého vápence na o.Brač - lom, kamenická škola (ze zdejšího vápence vystavěn např. i Bílý dům v USA)
Korčula
= po Dubrovníku další nejkrásnější opevněné město na Jadranu, údajně rodiště Marca Pola
Polače
= vstupní brána do národního parku na ostrově Mljet, 2 vzájemně a s mořem spojená jezera s klášterem
Pakleni otoci
= několik ostrovů naproti městečku Hvar na ostrově Hvar, plážová oblast pro město Hvar
Baška Voda
= oblíbené letovisko mezi Omiší a Makarskou
Milna
= romantické městečko na západní části ostrova Brač, dokonale chráněný přístav při všech typech zdejších větrů
Orebič
= město na poloostrově Pelješac, trajektový přístav pro lodě na Korčulu
Kučišce, Lovište, Trstenik
= malá sídla a přístavy na západním konci poloostrova Pelješac
NP Mljet
- národní park rozkládající se na ostrově Mljet v jižní Dalmácii, především okolo 2 jezer se slanou vodou. Ostrov se vyznačuje na místní podmínky velmi bohatou vegetací

Počasí v této lokalitě:

00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu