00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu | Dalmácie - info

zpět na výpis zájezdů

Autobusem || ...nejlepší způsob přepravy... Autem Letecky NT First / Last Minute Speciality Lodní FKK

Jachta Silva je motorový dvojstěžník pro max. 28 osob, dlouhý 21 m a široký 6 m, posádka v čele s majitelem lodi kapitánem Vukovičem je čtyřčlenná. Silva je jedním z posledních zástupců tradičních lodí na Jadranu - trabakulů. Byla vystavěna začátkem minulého století a do roku 1980 vozila po Jadranu písek. Poté byla přestavěna na obytnou loď a "pracuje" již několik desítek let pro turisty, zařazena je do kategorie obytných lodí kategorie B. Kajuty v podpalubí jsou sice skrovné, ale využívané prakticky pouze pro přespání. Před sezónou 2013 byly kajuty rekonstruovány. Na úrovni hlavní paluby je kromě jídelny (salonu) a kuchyně obsazené vynikajícím kuchařem ještě kompletní sociální zařízení (4 sprchy s WC a jedno samotné WC). Dále je zde kapitánský můstek a kapitánova kajuta. Pro ty, co v daný okamžik poskytují svojí kůži odpočinek od palčivých slunečních paprsků pak zastíněné sezení u velkého stolu. Slunci je možno holdovat na horní palubě nebo při koupání v zátokách, kdy je loď obvykle ukotvena nedaleko břehu. Na Silvě je po celou dobu plavby obvykle přítomen některý z majitelů/jednatelů CK Natur Travel.

00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu
SILVA oslavila v roce 2014 již 100 let
postavena a spuštěna na vodu v roce 1914 v Itálii
stručnou historii lodi naleznete zde

Nabídka plaveb pro sezonu 2017 je ke stažení zde

Již 26. sezóna CK NATUR TRAVEL na jachtě SILVA A 35 let spolupráce majitele CK s rodinou Vukovičů

Stravování a život na lodích

Menu na lodích je vždy jednotné - snídaně obvykle klasická evropská, oběd se skládá z polévky, hlavního jídla a salátu, večeře z hlavního jídla, salátu a desertu či ovoce. Často jsou podávány ryby a někdy i mořské plody - jsme přece na moři. Některé speciality jsou připravovány na venkovním grilu, zejména kvalitní ryby. Pokud by někdo z účastníků měl nepřekonatelný odpor k mořským pochoutkám - nechť tuto skutečnost nahlásí na začátku plavby zástupci CK a ten dohodne s kuchařem odpovídající náhradní řešení. Stejně tak žádáme vegetariány či vegany, aby nám své stravovací zvyky sdělili již při rezervaci pobytu. Není problém jim vyhovět, je však zapotřebí včas upravit objednávku potravin pro příslušný turnus.

Nápoje nejsou zahrnuty v ceně, v lodním baru je široká nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů a sudové pivo. Nápoje se objednávají u stewarda, který Vám je přinese na Vámi stanovené místo v podstatě kdykoliv mezi 7:00 a 23:00 hod. - spotřeba nápojů se zapisuje dle čísla kajuty a platí až na konci pobytu. Podvečerní, noční a ranní hodiny pak můžete trávit procházkami, posezením ve vinárničkách, hospůdkách nebo cukrárnách, návštěvou diskotéky, příp. i vykoupáním se v cílových přístavních městečkách, neboť v této době je loď pevně připoutána k přístavnímu molu. Na přání velké části našich klientů obvykle 1x za turnus tráví loď noc v zátoce, tzv. na kotvě. Máte možnost se koupat po celou noc, sledovat nerušeně západ a východ slunce, nebe plné hvězdiček.

Koupání

V průběhu našich plaveb je dostatek času věnován koupání. Pro zastávky na koupání, ale i šnorchlování či projížďky na kajacích, vybírá kapitán především opuštěné zátoky s křišťálově čistou vodou, stranou od ruchu civilizace. Máte tak příležitost koupat se v místech, která jsou běžně nedosažitelná a poznávat tak dosud nedotčená místa chorvatského Jadranu, pouze ve společnosti dalších "jachtařů". A mezi jachtaři je poměrně obvyklé, že se na palubách jachet sluní či se z nich koupou bez plavek, stejně jako lidé relaxují v saunách či wellness centrech. Některé z našich  plaveb jsou tak označeny jako "naturismus friendly", kde si každý zvolí, co je pro něj příjemnější, zda se bude koupat a slunit v plavkách či bez nich.

silvasilva_2011_-_105a_112_400silva_4silva_5

Rámcový denní program :

8.00 snídaně
8.30 odplutí z přístavu
11.00-16.00 kotvení a koupání v opuštěné zátoce, po poledni oběd
17.00-18.00 připlutí do dalšího přístavu
19.00 večeře, volno až do rána
23.30 - 6.30 noční klid na lodi
Noční klid je nutno bezpodmínečně dodržovat - případný hluk (který se jak na naší jachtě, tak i po vodě přenáší přímo ideálně), budí jak ostatní účastníky našeho zájezdu, tak i jachtaře na okolních lodích.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ) - zde

(ke stažení zde)

Vybrané lodní deníky

Plavba do Dubrovníku v roce 2012

Společná plavba Silvy a Vjeka do NP Krka a Kornati v roce 2012

Plavba na Vis a do Modré jeskyně v roce 2012

Plavba do Dubrovníku spolu s Vjekem v roce 2011

Plavba s výletem do Mostaru

Plavba na Kornati

Plavba do Dubrovníku v roce 2011

Reportáž našich klientů, p. Bernáška a p. Prchala, z roku 2010

Tyto lodní deníky a reportáž přiblíží zájemcům o naše plavby život na lodích, stravu a rámcový denní program.

Krátká ilustrační videa z našich plaveb můžete zhlédnout zde

Stovky fotografií ze Silvy, národních parků na Jadranu a z jednotlivých přístavů naleznete zde

Program

změna programu z povětrnostních, technických a bezpečnostních důvodů vyhrazena - poslední slovo má vždy kapitán, po dohodě se zástupcem CK Natur Travel

mapa_www_1034_01

Západní trasa = "ZT"

1.den Omiš - Trogir
Dopoledne nalodění v Omiši, u ústí řeky Cetiny. Plavba podél pobřeží ke Splitu a dále okolo ostrova Čiovo směrem k Trogiru, odpoledne koupání a relaxace v zátoce. Navečer připlutí do Trogiru. jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. V tomto městě s romantickými uličkami, desítkami restaurací a cukráren strávíte večer a noc. Zde se naloďují klienti, kteří přiletěli letadlem na nedaleké letiště.
2.den Trogir - Primošten
Dopoledne plavba podél pobřeží k Primoštenu. Většinu dne pak koupání, šnorchlování a slunění v zátokách. Navečer připlutí do Primoštenu, malebného městečka vystavěného na malém poloostrově, pěkným náměstíčkem (obvykle večerní koncerty) a kostelíkem na nejvyšším místě městečka, s krásným rozhledem po okolí.
3.den Primošten - NP Krka - Šibenik
Brzy ráno vyplutí směrem k Šibeniku a dále proti proudu řeky Krky, přes Prokljanské jezero s brakickou vodou (směs říční a mořské vody) do Skradinu, odpoledne návštěva NP Krka tvořeného kaskádou vodopádů divotvorné krasové řeky Krka, u nás dobře známých i z filmů o Vinetuovi. Možnost koupání v laguně pod vodopády. Navečer připlutí do Šibeniku, historického a obchodního centra této oblasti Jadranu s velkolepou katedrálou a řadou dalších významných objektů.
4.den* Šibenik - Zadar  - *jen varianta ZTZ
Po snídani plavba podél pobřeží směrem k Zadaru. Během dne zastávky na koupání v zátokách. Navečer připlutí do Zadaru, který je dalším z historických center navštívených během této plavby. V Zadaru můžete navštívit římské vykopávky, řadu kostelů, ale i moderní "mořské varhany", zapuštěné do nového nábřeží.
4.den* Šibenik - Sali (o. Dugi otok) - * jen varianta ZTS
Po snídani plavba podél pobřeží a mezi ostrovy směrem k Dugi otok. Během dne zastávky na koupání v zátokách. Navečer připlutí do malého rybářského městečka Sali. večer možnost procházky podél pobřeží, sledování západu slunce.
5.den Zadar/Sali - PP Telaščica - ostrov Levrnaka (NP Kornati)
Ráno vyplutí směrem k souostroví Kornati tvořícímu národní park. Dopoledne krátká návštěva Parku přírody Telaščica*, v odpoledních hodinách zakotvení v zátoce u ostrova Levrnaka. Navečer, když odplují výletní lodě, přiražení k molu na tomto téměř neobydleném ostrově. Zípad slunce je možno sledovat z vrcholu nejvyššího kopce ostrova, 115 m.n.n. a po večeři na lodi si vychutnat romantiku místa na terase místní hospůdky u pršutu, ovčího sýra a vínečka.
Noc na kotvě - možnost nočního a ranního koupání.
*v případě zájmu dostatečného počtu účastníků, fakultativně

6.den Levrnaka - NP Kornati - Rogoznica
Dopoledne plavba souostrovím Kornati, za příznivého počasí podél vysokých skal a poté plavba zpět k pobřeží. Během dne zastávky na koupání v opuštěných zátokách a navečer připlutí do Rogoznice, městečka na pobřeží, známého svojí vynikající klapou - mužským pěveckým sborem, který občas přijde zazpívat až k lodi.
7.den Rogoznica - Pučišča (o. Brač)
Dopolední poklidná plavba mezi ostrovy a podél pobřeží, s dostatečným koupáním a relaxací v zátokách. Navečer připlutí do Pučišče, města kameníků. ze zdejších vápencovýh bloků byla vystavěna katedrála v Trogiru či Šibeniku.
8.den Pučišča - Omiš
Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou a s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.
silva_3_2010_170_400krka34_-_primoten_4_400trogir

Jubilejní trasa = "JB"

1.den Omiš - Split

Dopoledne nalodění  v Omiši u ústí řeky Cetiny. Plavba podél pobřeží ke Splitu, odpoledne koupání a relaxace. Navečer připlutí do Splitu. Večer a noc strávíme ve Splitu, jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. Unikátní je především Diokleciánův palác. Klienti, kteří přiletěli na letiště Split se mohou autobusem snadno dopravit do přístavu a nalodit se na jachtu večer.
2.den Split - Stari Grad (o.Hvar)
Krátká plavba k ostrovu Hvar, většina dne tak bude věnována koupání a slunění v zátoce. Navečer připlutí do městečka Stari Grad na ostrově Hvar. Stari Grad je historickým centrem ostrova, s množstvím památek. Unikátní je především dům Petara Hektoroviče. Nad městem je poutní místo s křížem, ze kterého je pěkný výhled.
3.den Stari Grad - zátoka u Hvaru (noc na kotvě)
Krátká plavba okolo ostrova Hvar, směrem k městu Hvar. Ve vhodné zátoce zakotvíme na zbytek dne a noc, což představuje romantiku pod nebem plným hvězd, s možností nočního koupání. Noc na kotvě.
4.den zátoka u Hvaru - Hvar (o. Hvar) - Korčula (o. Korčula)
Po snídani návštěva města Hvar, jednoho z nejzajímavějších míst v Dalmácii. Nejnavštěvovanějšími místy ve Hvaru jsou renesanční katedrála či zahrada benátské pevnosti tyčící se nad městem s překrásným výhledem na město a okolní Paklené ostrovy. Před polednem plavba pokračuje k ostrovu Korčula, odpoledne zastávka na koupání. Navečer připlutí do historického města Korčula na ostrově Korčula. Město Korčula, údajné rodiště cestovatele Marka Pola, je po Dubrovníku další z perel Jadranu. V Korčule je unikátní historické centrum vystavěné na malém poloostrově, obehnaném hradbami.
5.den Korčula - zátoka (noc na kotvě)
Krátká plavba podél poloostrova Pelješac s mnoha vinicemi, s nejvyšším vrcholem Sv. Ilja a dále k ostrovu Hvar, ostrovu levandule. Kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které loď bezpečně zakotví na noc, opět tak prožijeme romantiku pod nebem plným hvězd, s možností nočního koupání. Noc na kotvě.
6.den zátoka - Jelsa (o. Hvar)
Krátká plavba mezi ostrovem Hvar a Brač, během dne dostatek času na koupání, šnorchlování v zátoce. Navečer připlutí do Jelsy, oblíbeného letoviska s vyhlášenou cukrárnou s výbornými poháry.
7.den Jelsa - Pučišča (o. Brač)
Krátká plavba k ostrovu Brač, kde zakotvíme na koupání v krásné zátoce a strávíme zde většinu dne. Dostatek času na koupání, šnorchlování či jízdu na kajacích. Navečer připlutí do Pučišče, města kameníků. Ze zdejších vápencových bloků byl vystavěn nejen Diokleciánův palác, ale i parlament ve Vídni či Bílý dům ve Washingtonu.
8.den Pučišča - Omiš
Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou a s novými přáteli a plavba skončí. Pokud budete na Jadranu vlastním autem, pak doporučujeme za příznivého počasí výlet autem do Parku prirode Biokovo, kam vede silnice (mýto) od Makarské. Můžete dojet až k vysílači na vrcholu hory Sv.Jure. Za odměnu vás čekají krásné výhledy na celé Biokovo a všechny ostrovy této části Jadranu.
032_40023_korcula38_-_split_7_400silva_2009__4._a_5_114_400

Jižní trasa = "JT"

1.den Omiš - Baška Voda

Dopoledne nalodění  v Omiši u ústí řeky Cetiny. Plavba podél pobřeží ke Bašce Vodě, odpoledne koupání a relaxace. Navečer připlutí do městečka Baška Voda. Klienti, kteří přiletěli na letiště Split se mohou autobusem snadno dopravit do přístavu a nalodit se na jachtu večer.
2.den Baška Voda - Korčula (o. Korčula)

Plavba podél ostrovů Brač, Hvar a dalmatského pobřeží s výhledy na masiv pohoří Biokovo s vrcholem Sv. Jure. během dne zastávky na vhodných místech na koupání, šnorchlování, atd. Navečer připlutí do města Korčula na ostrově Korčula. Město Korčula, údajné rodiště cestovatele Marka pola, je po Dubrovníku další z perel Jadranu. Korčula - to je unikátní historické centrum vystavěné na malém poloostrově, obehnaném hradbami.
3.den Korčula - Pomena - NP Mljet - Polače - Šipanska Luka (o. Šipan)

Ráno přeplutí k ostrovu Mljet, kde zájemce čeká návštěva NP Mljet - jednoho z nejkrásnějších ostrovů Jadranu. Naleznete zde borovicové lesy, dubové porosty i cedrové háje. Národní park okolo Velkého a Malého jezera, která jsou napájena slanou vodou z moře. Na Velkém jezeře je na ostrůvku bývalý benediktínský klášter, který je dostupný loďkou. Okolo obou jezer jsou upravené stezky pro pěší a cyklisty. Zájemci o návštěvu NP vystoupí na západní straně parku v Pomeně a nastoupí zpět na loď v Polače, kam se dostanou mikrobusem NP (v ceně vstupného). Ostatní se v té době mohou koupat v některé ze zátok ostrova. Navečer doplutí do městečka Šipanska Luka, doporučujeme si zajít po večeři na skaliska směrem na otevřené moře. 
4.den Šipanska Luka - Dubrovnik

Dopoledne koupání v pěkné zátoce s písečnou pláží, v odpoledních hodinách připlutí do Dubrovníku (UNESCO) – kouzelného, středověce působícího starého město, obklopeného mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. Večeře bude podávána dříve, aby bylo dostatek času na prohlídku historického města. Mezi nejvyhledávanější místa patří městské hradby, lanovka vedoucí na kopec nad městem s úchvatným výhledem, mořské museum či akvárium. Ale Dubrovník toho nabízí mnohem víc, to se nedá popsat, to se musí prožít.
5.den Dubrovnik - Trstenik (poloostrov Pelješac)

Plavba zpět na severozápad, opět mezi půvabnými Elefatskými ostrovy, podél jižní části poloostrova Pelješac až do Trsteniku, střediska vinohradnictví a rybolovu (fakultativně návštěva jednoho z mnoha zdejších vinných sklípků). Během dne koupání v některé z pěkných zátok.
6.den Trstenik - zátoka u Hvaru

Plavba podél poloostrova Pelješac s mnoha vinicemi, s nejvyšším vrcholem Sv. Ilja a dále podél ostrova Hvar, ostrova levandule. Kapitán vybere vhodnou zátoku poblíž města Hvar, ve které loď bezpečně zakotví na noc, což představuje romantiku pod nebem plným hvězd. Noc na kotvě - možnost nočního a ranního koupání.
7.den zátoka - Hvar na o. Hvar - Pučišča (o. Brač)

Dopolední návštěva města Hvar, dalšího z historicky nejzajímavejších míst naší plavby. Dominantou náměstí je katedrála Sv. Štěpána, ve městě se nachází několik středověkých paláců, kostely a kláštery. Na vrchu nad městem se tyčí benátská pevnost Španjol, ke které je přístup krásnou zahradou s malebnými výhledy na město, přístav a blízké Paklené ostrovy. Po skončení prohlídky Hvaru přeplutí k ostrovu Brač, kotvení v zátoce na koupání a slunění. Navečer připlutí do Pučišče, města kameníků. Ze zdejších vápencových bloků byl vystavěn nejen Diokleciánův palác, ale i Bílý dům ve Washingtonu.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou a s novými přáteli a plavba skončí. Pokud budete na Jadranu vlastním autem, pak můžete vyzkoušet rafting na řece Cetině či jiný z adrenalinových zážitků v okolí Omiše.
21_-_hvar_9_40035_-_puia_3_4008_mon_4_400dscf4770_400

Jogínská trasa = "JO"

1.den Omiš - Milna (o. Brač)

Dopoledne nalodění  v Omiši u ústí řeky Cetiny.Před polednem vyplutí a plavba k ostrovu Brač. Během odpoledne bude dostatek času na koupání a slunění, navečer připlutí do městečka Milna na ostrově Brač.
2.den Milna - Hvar - zátoka u Hvaru (noc na kotvě)

Ráno plavba směrem k ostrovu Hvar. Dopoledne návštěva města Hvar, jednoho z nejzajímavějších míst v Dalmácii. Nejnavštěvovanějšími místy ve Hvaru jsou renesanční katedrála, nejstarší divadlo v této části Evropy či benátská pevnost tyčící se nad městem s překrásným výhledem na město a okolní Paklené ostrovy. Před polednem plavba pokračuje do blízké zátoky, kde Silva zakotví na celé odpoledne a noc, což představuje romantiku pod nebem plným hvězd, s možností nočního koupání. Noc na kotvě.
3.den zátoka - Račišče (o. Korčula)

Plavba podél ostrova Hvar, a dále směrem k ostrovu Korčula. Ve vhodné zátoce zakotvíme na koupání a šnorchlování. Navečer připlutí do malebné vesnice Račišče na ostrově Korčula.
4.den Račišče - Korčula - Trstenik (poloostrov Pelješac)

Po snídani návštěva historického města Korčula, na ostrově Korčula. Město Korčula, údajné rodiště cestovatele Marka Pola. V Korčule je unikátní historické centrum vystavěné na malém poloostrově, obehnaném hradbami. Střed starého města tvoří na nejvyšším bodě Strossmayerovo náměstí s goticko-renesanční katedrálou sv. Marka. Před polednem plavba podél Pelješacu k městečku Trstenik. Ve vhodné zátoce zakotvíme na koupání. Navečer připlutí do Trsteniku, střediska vinohradnictví a rybolovu.
5.den Trstenik - Kučišče (poloostrov Pelješac)

Krátká plavba podél poloostrova Pelješac s mnoha vinicemi, s nejvyšším vrcholem Sv. Ilja. Během dne dostatek času na koupání a slunění, navečer připlutí do vesničky Kučišče, pod úpatím hory Sv. Ilja.
6.den Kučišče - Sučuraj (o. Hvar)

Ráno plavba Pelješskim kanálem mezi ostrovem Korčula a poloostrovem Pelješac a poté k ostrovu Hvar, ostrovu Levandule. Koupání a šnorchlování v jedné z pěkných zátok a navečer připlutí do městečka Sučuraj na východním konci ostrova Hvar.
7.den Sučuraj - Pučišča (o. Brač)

Plavba k ostrovu Brač, kde zakotvíme na koupání v krásné zátoce a strávíme zde většinu dne. Dostatek na koupání, šnorchlování či jízdu na kajacích. Navečer připlutí do Pučišče, města kameníků. Ze zdejších vápencových bloků byla vystavěna nejen katedrála v Trogiru či Šibeniku, ale i parlament v Budapešti.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou a s novými přáteli a plavba skončí. Pokud budete na Jadranu vlastním autem, pak můžete vyzkoušet rafting na řece Cetině či jiný z adrenalinových zážitků v okolí Omiše.
23_-_korula_400hvar_01silva_2009_-_tata_156_400zapad_slunce_400

Proč právě na Silvu a s naší CK?

Již 26. sezóna na stejné lodi, s kapitánem Vukovičem (osobně se známe s rodinou kapitána již více než 30 let - od roku 1982) a navíc - jsme přesvědčeni o tom, že naše cena za plavbu na jachtě Silva je opět nejnižší v České republice. A to jsme jedni z mála, kteří nabízejí pobyt na jachtě s plnou penzí.

Ve většině termínů je po celou dobu plavby přítomen některý z majitelů/jednatelů CK Natur Travel.

Garance nejnižší ceny

Pokud by se někomu přece jenom podařilo nalézt obdobnou plavbu se stejným rozsahem a kvalitou služeb v daném termínu u jiné CK, pak mu velice rádi prodáme zájezd za tuto, nižší konkurenční cenu ( neplatí pro tzv. Last Minute )

Nabídka pro jednotlivce

Pro doplnění "dámské" kajuty hledáme samostatně cestující ženy - sleva 800 Kč z katalogové ceny
platí pro plavbu: 15.7.-22.7.2017

Šetříme

Sleva 2% - platí pro jachtu Silva při objednání plavby pro 4-8 osob v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Sleva 4% - platí pro jachtu Silva při objednání plavby pro 9-12 osob v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Sleva 6% - platí pro jachtu Silva při objednání plavby pro 13-18 osob v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
(pro skupinu od 19 osob - individuální nabídka)
Sleva 14=13 - platí při objednání dvoutýdenní plavby
slevy je možno kombinovat a platí pouze z ceny plavby

CENÍK plaveb 2017
cena v Kč/osoba a týden
číslo plavby typ trasa termín 2017 základní cena
Silva 1 FREE ZTZ 17.6.-24.6. 14.490
Silva 2 TEXT ZTS 24.6.-01.7. 14.490
Silva 3 NATF JB 01.7.-08.7. 14.690
Silva 4 NATF ZTS 08.7.-15.7. 14.690
Silva 5 NATF JT 15.7.-22.7. 14.690
Silva 6 22.7.-29.7. rezervováno pro ucelenou skupinu aerobiku
Silva 7 JOGA JO 29.7.-05.8. 14.990
Silva 8 NATF JB 05.8.-12.8. 14.690
Cena pro 3. osobu ve třílůžkové kajutě, v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Silva 9.990
Vjeko 12.990
Nabízíme Vám i plavby na moderní jachtě Vjeko, detailní informace zde
Vjeko 10 NATF ZTS 08.7.-15.7. 24.990
Vjeko 11 NATF JT 15.7.-22.7. 24.990
Cena pro 3. osobu ve třílůžkové kajutě, v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Vjeko 12.990
Pozn.: Minimální počet účastníků pro realizaci plavby: Silva = 18 osob, Vjeko = 16 osob
Cena zahrnuje: ubytování v kajutách v podpalubí - při obsazení kajuty 2 osobami, 6xplnou penzi /VP/ + 1xpolopenzi /HP/, místní a přístavní poplatky, služby zástupce CK, pojištění CK pro případ úpadku, u plavby JOGA lektora/lektorku jógy
Cena nezahrnuje: neuvedenou stravu a nápoje (kromě snídaní na lodi), vstupné do objektů, národních a přírodních parků dle programu, dopravu do Chorvatska (dopravu autobusem či letadlem lze přikoupit), cestovní pojištění (možno přikoupit), příp. parkovné v Omiši či uložení zavazadel při odjezdu autobusem do ČR
Fakultativní služby:
autobusová doprava ČR-Omiš-ČR - od 2.390 Kč/os (hlavní trasy), další svozová odjezdová místa za příplatek - na dotaz v CK
letecká doprava - dle aktuálních nabídky - od cca 5.600 Kč/os - na dotaz v CK
cestovní pojištění, včetně připojištění pro případ storna zájezdu:
Allianz - 6MA10 - 326 Kč/os. do 70 let, 163 Kč/dítě do 15 let (pojistné platné pro cesty na 10 dnů)
ČP - Turista Rozsah 02 - 388 Kč/os
ERV Evropská pojišťovna - Holiday Easy - 490 Kč/os, 245 Kč/dítě do 12 let
kajuta na hlavní palubě Vjeka - příplatek 700 Kč/os
vyžádaná jednolůžková kajuta za příplatek: Silva = 11.000 Kč a Vjeko = 22.000 Kč
parkovné v kempu Lisičina v Omiši: asi 35 EUR/týden - úhrada na místě majiteli kempu
uložení zavazadel v kempu Lisičina v Omiši: asi 10 Kuna/os. - úhrada na místě majiteli kempu
Typ plavby:
NATF = naturismus friendly (naturismu přívětivé plavby), v podstatě naturistická plavba
JOGA = plavba se cvičením jógy pod vedením odborné/ho lektorky/lektora
FREE = plavby pro všechny, s částí sluneční paluby vyhrazené případným naturistům, koupání možné v plavkách či bez nich
TEXT = plavby pro účastníky v plavkách

Důležité

 • nástup na pobyt je vždy v sobotu dopoledne, ukončení v sobotu po snídani, tzn. že autobus odjíždí z ČR v pátek a přijíždí zpět v neděli, letecká přeprava je realizována obvykle v průběhu soboty - podrobné pokyny k organizované dopravě obdržíte při odbavení zájezdu
 • tato akce není vhodná pro malé děti, totální neplavce, osoby notoricky nerudné a Vaše čtyřnohé miláčky
 • parkování osobních aut účastníků zájezdů je zajištěno v kempu Lisičina v Omiši za poplatek cca 35 EUR/týden, úhrada na místě, v kempu je příp. možno si i pronajmout obytný přívěs nebo appartement v případě dřívějšího příjezdu
 • vzhledem k návaznosti na leteckou dopravu musí jachta odplout z Omiše v sobotu v 11:00 hod. - klienti, kteří přiletí letadlem až během soboty a "opozdilci" se mohou nalodit v podvečer či během celé noci ze soboty na neděli v Trogiru, Splitu či Bašce Vodě (dle programu plavby)
 • vzhledem k tomu, že naturistické plavby budou v prodeji i v dalších zemích EU a na internetu, lze předpokládat účast zahraničních naturistů - zejména ze Slovenska, Německa, Nizozemí, Norska, Švédska, Švýcarska, atd.
 • na palubě je omezený zdroj el.proudu o napětí 220 V, určený zejména pro nabití video- a fotobaterií, mobilů, počítačů a elektr. holicích strojků
 • zákaz kouření a používání otevřeného ohně platí v kajutách, v salónu a ve všech dalších uzavřených prostorách lodi
 • na lodi jsou k dispozici křesílka  na horní palubě (v omezeném počtu)
 • v ceně není zahrnuto příp. vstupné do národních a přírodních parků ani případné vstupy do muzeií, na hradby a pod. a cestovní pojištění, které je možno si u nás sjednat buď prostřednictvím pojišťovny Alianz, České pojišťovny či ERV Evropské pojišťovny - podrobnosti na webových stránkách
 • minimálně v den příjezdu a odjezdu mějte v provozu své mobilní telefony, jejich čísla uveďte ve Smlouvě o zájezdu - ulehčíte tak vzájemnou komunikaci s představiteli CK Natur Travel, řidiči autobusu, atd.
 • snídaně je obvykle v 8:00, oběd v 12:30 a večeře v 19:00 hod., denně se obvykle pluje 4-6 hodin a loď 4-6 hodin kotví na koupání v chráněných zátokách
 • v době 23:30 - 6:30 hod. platí na lodi noční klid, prosíme, dodržujte toto ustanovení a nebuďte jak ostatní účastníky zájezdu, tak jachtaře na okolních lodích - restaurace, bary a diskotéky na břehu jsou Vám k dispozici mnohdy až do rána
 • na loď je možno si přivézt vlastní kola, nutno však vzít v úvahu, že zejména v sezoně je nejen horko, ale jsou i plné přístavy, lodě kotví v řadách u mola a je někdy problém kola dostat na břeh. Doporučujeme spíše si vzít in-line brusle na ranní a večerní projížďky (příp. kola uveďte ve Smlouvě o zájezdu).
 • Rakousko, Maďarsko i Slovinsko jsou země EU - Schengenského prostoru, je možno přes ně cestovat s novými typy Občanského průkazu. I do Chorvatska, které je také v EU, je možno použít tento Občanský průkaz, doporučujeme ale pro jistotu cestovat s Cestovním pasem.
 • během plavby je na lodi několikrát za týden (či po celou dobu plavby)přítomen zástupce CK Natur Travel, který řeší zejména organizační otázky a zajišťuje kontakt s kapitánem lodi. Tato osoba není na lodi ve funkci průvodce zájezdu či delegáta CK.

Stručný popis některých lokalit

Omiš = romantické městečko u ústí řeky Cetinje - hrad, uličky, restaurace, písečná pláž, výlety a rafting na řece Cetine
Dubrovnik
= perla Jadranu, historické město obehnané mohutnými hradbami, křivolaké, malebné uličky, romantické restaurace
Hvar, Stari Grad, Jelsa
= 3 městečka, turistická centra na ostrově Hvar s řadou historických památek (např. divadlo a klášter ve Hvaru), restauracemi, cukrárnami. Naproti městu Hvaru známé Paklené ostrovy.
Pučišča
= městečko z bílého vápence na o.Brač - lom, kamenická škola (ze zdejšího vápence vystavěn např. i Bílý dům v USA)
Korčula
= po Dubrovníku další nejkrásnější opevněné město na Jadranu, údajně rodiště Marca Pola
Polače
= vstupní brána do národního parku na ostrově Mljet, 2 vzájemně a s mořem spojená jezera s klášterem
Pakleni otoci
= několik ostrovů naproti městečku Hvar na ostrově Hvar, plážová oblast pro město Hvar
Baška Voda
= oblíbené letovisko mezi Omiší a Makarskou
Milna
= romantické městečko na západní části ostrova Brač, dokonale chráněný přístav při všech typech zdejších větrů
Orebič
= město na poloostrově Pelješac, trajektový přístav pro lodě na Korčulu
Kučišce, Lovište, Trstenik
= malá sídla a přístavy na západním konci poloostrova Pelješac
NP Mljet
- národní park rozkládající se na ostrově Mljet v jižní Dalmácii, především okolo 2 jezer se slanou vodou. Ostrov se vyznačuje na místní podmínky velmi bohatou vegetací

Počasí v této lokalitě:

00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu