00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu | Dalmácie - info

zpět na výpis zájezdů

Autobusem || ...nejlepší způsob přepravy... Autem Letecky NT First / Last Minute Speciality Lodní FKK

Jachta Silva je motorový dvojstěžník pro max. 28 osob, dlouhý 21 m a široký 6 m, posádka v čele s majitelem lodi kapitánem Vukovičem je čtyřčlenná. Silva je jedním z posledních zástupců tradičních lodí na Jadranu - trabakulů. Byla vystavěna začátkem minulého století a do roku 1980 vozila po Jadranu písek. Poté byla přestavěna na obytnou loď a "pracuje" již několik desítek let pro turisty, zařazena je do kategorie obytných lodí kategorie B. Kajuty v podpalubí jsou sice skrovné, ale využívané prakticky pouze pro přespání. Před sezónou 2013 byly kajuty rekonstruovány. Na úrovni hlavní paluby je kromě jídelny (salonu) a kuchyně obsazené vynikajícím kuchařem ještě kompletní sociální zařízení (4 sprchy s WC a jedno samotné WC). Dále je zde kapitánský můstek a kapitánova kajuta. Pro ty, co v daný okamžik poskytují svojí kůži odpočinek od palčivých slunečních paprsků pak zastíněné sezení u velkého stolu. Slunci je možno holdovat na horní palubě nebo při koupání v zátokách, kdy je loď obvykle ukotvena nedaleko břehu. Na Silvě je po celou dobu plavby obvykle přítomen některý z majitelů/jednatelů CK Natur Travel.

jachta Silva
SILVA oslavila v roce 2014 již 100 let
postavena a spuštěna na vodu v roce 1914 v Itálii
stručnou historii lodi naleznete zde

Katalog plaveb 2019 je ke stažení zde

Již 28. sezóna CK NATUR TRAVEL na jachtě SILVA A 37 let spolupráce majitele CK s rodinou Vukovičů

Nově od 2017: k dispozici paddleboardy

Stravování a život na lodích

Menu na lodích je vždy jednotné - snídaně obvykle klasická evropská, oběd se skládá z polévky, hlavního jídla a salátu, večeře z hlavního jídla, salátu a desertu či ovoce. Často jsou podávány ryby a někdy i mořské plody - jsme přece na moři. Některé speciality jsou připravovány na venkovním grilu, zejména kvalitní ryby. Pokud by někdo z účastníků měl nepřekonatelný odpor k mořským pochoutkám - nechť tuto skutečnost nahlásí na začátku plavby zástupci CK a ten dohodne s kuchařem odpovídající náhradní řešení. Stejně tak žádáme vegetariány či vegany, aby nám své stravovací zvyky sdělili již při rezervaci pobytu. Není problém jim vyhovět, je však zapotřebí včas upravit objednávku potravin pro příslušný turnus.

Nápoje nejsou zahrnuty v ceně, v lodním baru je široká nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů a sudové pivo. Nápoje se objednávají u stewarda, který Vám je přinese na Vámi stanovené místo v podstatě kdykoliv mezi 7:00 a 23:00 hod. - spotřeba nápojů se zapisuje dle čísla kajuty a platí až na konci pobytu. Podvečerní, noční a ranní hodiny pak můžete trávit procházkami, posezením ve vinárničkách, hospůdkách nebo cukrárnách, návštěvou diskotéky, příp. i vykoupáním se v cílových přístavních městečkách, neboť v této době je loď pevně připoutána k přístavnímu molu. Na přání velké části našich klientů obvykle 1x za turnus tráví loď noc v zátoce, tzv. na kotvě. Máte možnost se koupat po celou noc, sledovat nerušeně západ a východ slunce, nebe plné hvězdiček.

Koupání

V průběhu našich plaveb je dostatek času věnován koupání. Pro zastávky na koupání, ale i šnorchlování či projížďky na kajacích, vybírá kapitán především opuštěné zátoky s křišťálově čistou vodou, stranou od ruchu civilizace. Máte tak příležitost koupat se v místech, která jsou běžně nedosažitelná a poznávat tak dosud nedotčená místa chorvatského Jadranu, pouze ve společnosti dalších "jachtařů". A mezi jachtaři je poměrně obvyklé, že se na palubách jachet sluní či se z nich koupou bez plavek, stejně jako lidé relaxují v saunách či wellness centrech. Některé z našich  plaveb jsou tak označeny jako "naturismus friendly", kde si každý zvolí, co je pro něj příjemnější, zda se bude koupat a slunit v plavkách či bez nich.

silvasilva_2011_-_105a_112_400silva_4silva_5

Rámcový denní program :

8.00 snídaně
8.30 odplutí z přístavu
11.00-16.00 kotvení a koupání v opuštěné zátoce, po poledni oběd
17.00-18.00 připlutí do dalšího přístavu
19.00 večeře, volno až do rána
23.30 - 6.30 noční klid na lodi
Noční klid je nutno bezpodmínečně dodržovat - případný hluk (který se jak na naší jachtě, tak i po vodě přenáší přímo ideálně), budí jak ostatní účastníky našeho zájezdu, tak i jachtaře na okolních lodích.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ) - zde

(ke stažení zde)

Vybrané lodní deníky

Plavba do Dubrovníku v roce 2012

Společná plavba Silvy a Vjeka do NP Krka a Kornati v roce 2012

Plavba na Vis a do Modré jeskyně v roce 2012

Plavba do Dubrovníku spolu s Vjekem v roce 2011

Plavba s výletem do Mostaru

Plavba na Kornati

Plavba do Dubrovníku v roce 2011

Reportáž našich klientů, p. Bernáška a p. Prchala, z roku 2010

Tyto lodní deníky a reportáž přiblíží zájemcům o naše plavby život na lodích, stravu a rámcový denní program.

Krátká ilustrační videa z našich plaveb můžete zhlédnout zde

Stovky fotografií ze Silvy, národních parků na Jadranu a z jednotlivých přístavů naleznete zde

Program

změna programu z povětrnostních, technických a bezpečnostních důvodů vyhrazena - poslední slovo má vždy kapitán, po dohodě se zástupcem CK Natur Travel

Plavba Silva 1 - 15.6.-22.6.2019

1.den Omiš - Stomorska (o. Šolta), příp. Trogir

Dopoledne se nalodíme v Omiši, po poledni poplujeme podél pobřeží a dále k ostrovu Šolta. Budeme se koupat v zátoce a navečer připlujeme do romantického městečka Stomorska.
2.den Stomorska - zátoka u o. Kaprije (noc na kotvě)

Dopoledne poplujeme podél ostrovů Šolta, Veliki a Mali Drvenik k ostrovu Kaprije, kde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
3.den zátoka - Murter (o. Murter)

Po ranním koupání odplujeme k ostrovu Murter, koupat se budeme v zátoce a navečer připlujeme do městečka Murter, kde strávíme noc.
4.den Murter - PP Telaščica - ostrov Levrnaka v NP Kornati

Po snídani vyplujeme k ostrovům Žut a Kornat, kde vplujeme do PP Telaščica a NP Kornati. Poplujeme podél vysokých strmých útesů i mezi ostrůvky souostroví Kornati. Koupat se budeme v krásné zátoce. V pozdním odpoledni připlujeme k ostrovu Levrnaka, kde se uvážeme u mola. Na Levrnace se můžeme koupat v mělké zátoce s písečným dnem či vystoupit na nejvyšší kopec ostrova, 115 m.n.n., odkud je vidět krásný západ slunce.
5.den Levrnaka - NP Kornati - Zlarin (o. Zlarin)

Dopoledne proplujeme NP Kornati a vydáme se k ostrovu Zlarin. Během dne se budeme koupat a večer a noc strávíme ve Zlarinu, místě kde není automobilová doprava.
6.den Zlarin - Drvenik Veli (o. Veliki Drvenik)

Poplujeme podél pobřeží k ostrovu Veliki Drvenik, během dnes se budeme opět koupat a večer zakotvíme v městečku Drvenik Veli.
7.den Drvenik Veli - Postira (o. Brač)

Dopoledne poplujeme podél ostrova Šolta, vykoupeme se v pěkné zátoce, poté přeplujeme k ostrovu Brač, kde se budeme opět koupat. Večer pak zakotvíme v rybářské vesničce Postira.
8.den Postira - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.
silva_3_2010_170_400trogir34_-_primoten_4_400zapad_slunce_400


Plavba Silva 2 - 22.6.-29.6.2019

1.den Omiš - Pakleni otoci u Hvaru (noc na kotvě)

Dopoledne se nalodíme v Omiši, před polednem vyplujeme k ostrovu Brač, proplujeme Splitskimi vraty mezi ostrovy Brač a Šolta, mineme západní výběžek ostrova Hvar a vplujemem do souostroví Pakleni otoci. Zde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
2.den zátoka - Vela Luka (o. Korčula)

Dopoledne poplujeme k ostrovu Korčula. Během dne zakotvíme na koupání v některé pěkné zátoce a navečer připlujeme do městečka Vela Luka na ostrově Korčula, kde strávíme noc.
3.den Vela Luka - PP Lastovo (o. Lastovo)

Po ranním vyplutí z Vela Luky poplujeme podél ostrova Korčula k ostrovu Lastovo. Lastovo je součástí PP Lastovo s téměř nedotčenou přírodou. Ostrov Lastovo byl desítky let pro turisty uzavřen, byly zde vojenské základny. Zde se budeme po zbytek dne koupat. Navečer zakotvíme v některém ze zdejších malých přístavů.
4.den Lastovo - Lumbarda (o. Korčula)

Ráno necháme Lastovo za zády a polujeme zpět ke Korčule, během dne se budeme koupat a navečer připlujeme do Lumbardy, kde strávíme noc.
5.den Lumbarda - Korčula (o. Korčula) - Račišče (o. Korčula)

Ráno přeplujeme k ostrovu Korčula, kde dopoledne zakotvíme v historickém městě Korčula, kde si uděláme asi 2 hodinovou zastávku na prohlídku města. Korčula, údajné rodné město cestovatele Marka Pola, je historickým skvostem oblasti. Poté chvíli poplujeme do některé vhodné zátoky, kde se budeme koupat. Navečer zakotvíme v Račišči, vesnici „starých kapitánů“
6.den Račišče - zátoka (noc na kotvě)

Dopoledne poplujeme k ostrovu Hvar, kde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás opět romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
7.den zátoka - Pučišča (o. Brač)

DDopoledne poplujeme podél ostrova Hvar a poté k ostrovu Brač, během cesty budeme pozorovat makarskou riviéru a nad ní se tyčící masiv pohoří Biokovo. Koupat se budeme v zátoce u Brače a večer připlujeme do Pučišče, městečka s kamenickou školou a lomem bílého bračského kamene, z něhož je postaveno mnoho světoznámých staveb.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.

10cro1-komia_24_40021_-_hvar_400zlatni_rat_400_01trogir

 

Plavba Silva 3 - 29.6.-6.7.2019

1.den Omiš - Drvenik veli (o. Veliki Drvenik)

Dopoledne se nalodíme v Omiši, po poledni poplujeme podél pobřeží a dále k ostrovům Šolta Veliki Drvenik. Během odpoledne se budeme koupat v zátoce a navečer připlujeme do městečka Drvenik Veli.
2.den Drvenik Veli - zátoka u o. Kaprije (noc na kotvě)

Dopoledne poplujeme k ostrovu Kaprije, kde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
3.den zátoka - Sali (o. Dugi otok)

Po ranním koupání poplujeme k ostrovu Žut a dále k ostrovu Dugi otok, během odpoledne se budeme koupat v zátoce a navečer připlujeme do městečka Sali.
4.den Sali - PP Telaščica - ostrov Levrnaka v NP Kornati

Po snídani  vplujeme do PP Telaščica a NP Kornati. Poplujeme podél vysokých strmých útesů i mezi ostrůvky souostroví Kornati. Koupat se budeme v krásné zátoce. V pozdním odpoledni připlujeme k ostrovu Levrnaka, kde se uvážeme u mola. Na Levrnace se můžeme koupat v mělké zátoce s písečným dnem či vystoupit na nejvyšší kopec ostrova, 115 m.n.n., odkud je vidět krásný západ slunce.
5.den Levrnaka - NP Kornati - Zlarin (o. Zlarin)

Dopoledne proplujeme NP Kornati a vydáme se k ostrovu Zlarin. Během dne se budeme koupat a večer a noc strávíme ve Zlarinu, místě kde není automobilová doprava.
6.den Zlarin - zátoka u o. Veliki Drvenik (noc na kotvě)

Poplujeme podél pobřeží k ostrovu Veliki Drvenik, během dnes se budeme opět koupat a večer zakotvíme v městečku Drvenik Veli.
7.den zátoka - Postira (o. Brač)

Dopoledne poplujeme podél ostrova Šolta, vykoupeme se v pěkné zátoce, poté přeplujeme k ostrovu Brač, kde se budeme opět koupat. Večer pak zakotvíme v rybářské vesničce Postira.
8.den Postira - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.
silva_3_2010_170_400trogir34_-_primoten_4_400zapad_slunce_400

 

Plavba Silva 4 - 6.7.-13.7.2019

1.den Omiš - Split

Dopoledne se nalodíme v Omiši, po poledni poplujeme podél pobřeží ke Splitu, zakotvíme na koupání a navečer připlujeme do Splitu, kde strávíme noc. Historické centrum Splitu tvoří především Diokleciánův palác a je zapsáno na seznamu památek UNESCO.
2.den Split - zátoka (noc na kotvě)

Dopoledne proplujeme Splitskimi vraty mezi ostrovy Brač a Šolta, mineme západní výběžek ostrova Hvar a vplujemem do souostroví Pakleni otoci. Zde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
3.den zátoka - Vela Luka (o.Korčula)

Po ranním vyplutí z Vela Luky poplujeme podél ostrova Korčula k ostrovu Lastovo. Lastovo je součástí PP Lastovo s téměř nedotčenou přírodou. Ostrov Lastovo byl desítky let pro turisty uzavřen, byly zde vojenské základny. Zde se budeme po zbytek dne koupat. Navečer zakotvíme v některém ze zdejších malých přístavů
4.den Vela Luka - PP Lastovo (o. Lastovo)

Po ranním vyplutí z Vela Luky poplujeme podél ostrova Korčula k ostrovu Lastovo. Lastovo je součástí PP Lastovo s téměř nedotčenou přírodou. Ostrov Lastovo byl desítky let pro turisty uzavřen, byly zde vojenské základny. Zde se budeme po zbytek dne koupat. Navečer zakotvíme v některém ze zdejších malých přístavů
5.den Lastovo - Korčula (o. Korčula)

Z Lastova se vydáme zpět k ostrovu Korčula, během dne se budeme koupat a večer připlujeme do historického města Korčula. Opevněné staré město s ulicemi uspořádanými do vzoru rybí kostry je i údajným rosištěm cestovatele Marka Pola.
6.den Korčula - zátoka (noc na kotvě)

Dopoledne poplujeme podél poloostrova Pelješac a dále k ostrovu Hvar, kde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás opět romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
7.den zátoka - Pučišča (o. Brač)

Dopoledne poplujeme podél ostrova Hvar a poté k ostrovu Brač, během cesty budeme pozorovat makarskou riviéru a nad ní se tyčící masiv pohoří Biokovo. Koupat se budeme v zátoce u Brače a večer připlujeme do Pučišče, městečka s kamenickou školou a lomem bílého bračského kamene, z něhož je postaveno mnoho světoznámých staveb.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.

10cro1-komia_24_40021_-_hvar_400zlatni_rat_400_01trogir

 

Plavba Silva 5 - 13.7.-20.7.2019

1.den Omiš - Trogir

Dopoledne se nalodíme v Omiši, po poledni poplujeme podél pobřeží k ostrovu Čiovo, kde se budeme koupat. Noc strávíme v Trogiru, jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO.
2.den Trogir - Maslinica (o. Šolta)

Dopoledne přeplujeme k ostrovu Šolta, kde se budem dlouho koupat v zátoce, navečer připlujeme městečka Maslinica, kde strávíme noc.
3.den Maslinica - zátoka (noc na kotvě)

Dopoledne poplujeme k ostrovu Hvar, mineme jeho západní výběžek a vplujemem do souostroví Pakleni otoci. Zde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
4.den zátoka - Hvar (o. Hvar) - Stari Grad (o. Hvar)

Ráno přeplujeme do nedalekého města Hvar, kde bude asi 2 hodinová zastávka na prohlídku tohoto historického místa. Za návštěvu stojí především katedrála Sv. Štěpána, františkánský klášter, botanická zahrada pod benátskou pevností, ze které je překrásný výhled na město a blízké ostrůvky. Po prohlídce města poplujeme podél ostrova Hvar, opět se budeme koupat v zátoce a navečer připlujeme do městečka Stari Grad, dalšího historického centra ostrova Hvar. Zde pak strávíme noc.
5.den Stari Grad - Jelsa (o. Hvar)

Po snídani poplujeme okolo ostrova Hvar, na koupání zakotvíme u ostrůvku Zečevo. Navečer nás čeká krátký přejezd do malebného městečka Jelsa, místa s vyhlášenými zmrzlinovými poháry.
6.den Jelsa - zátoka (noc na kotvě)

Dnes se vydáme na krátkou plavbu směrem k ostrovu Brač, kde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás opět romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
7.den zátoka - Postira (o. Brač)

Dnes se vydáme na krátkou plavbu směrem k ostrovu Brač, kde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás opět romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
8.den Postira - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.

10cro1-komia_24_40021_-_hvar_400zlatni_rat_400_01trogir

 

Plavba Silva 6 - 20.7.-27.7.2019

1.den Omiš - Milna (o. Brač)

Dopoledne se nalodíme v Omiši, poté vyplujeme k ostrovu Brač. Budeme se koupat v zátoce a navečer připlujeme do městečka Milna.
2.den Milna - Zlatni rat - Jelsa (o. Hvar)

Dopoledne poplujeme podél ostrova Brač až ke známému výběžku Zlatni rat u městečka Bol, odtud přeplujeme k malému ostrůvku Zečevo, kde zakotvíme na koupání v zátoce s blankytně modrou vodou. Navečer nás čeká krátké přeplutí do Jelsy, malebného městečka s vyhlášenými zmrzlinovými poháry.
3.den Jelsa- Račišče (o. Korčula)

Dopoledne poplujeme podél ostrova Hvar, mineme jeho jižní cíp a podél polostrova Pelješac budeme plout k ostrovu Korčula. Během dne zakotvíme ve vhodné zátoce, kde se budeme koupat. Navečer zakotvíme v Račišči, vesnici „starých kapitánů“
4.den Račišče - Korčula (o. Korčula) -  Lumbarda (o. Korčula)

Ráno necháme Lastovo za zády a polujeme zpět ke Korčule, během dne se budeme koupat a navečer připlujeme do Lumbardy, kde strávíme noc.
5.den Lumbarda - zátoka u Pelješacu (noc na kotvě)

Dopoledne poplujeme podél polostrova Pelješac, kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás opět romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
6.den zátoka - Trpanj (poloostr. Pelješac)

Dnes se budeme dlouho koupat v zátoce a navečer připlujeme do malebného městečka Trpanj.
7.den Trpanj - Pučišča (o. Brač)

Dopoledne poplujeme podél ostrova Hvar a poté k ostrovu Brač, během cesty budeme pozorovat makarskou riviéru a nad ní se tyčící masiv pohoří Biokovo. Koupat se budeme v zátoce u Brače a večer připlujeme do Pučišče, městečka s kamenickou školou a lomem bílého bračského kamene, z něhož je postaveno mnoho světoznámých staveb.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.

10cro1-komia_24_40021_-_hvar_400zlatni_rat_400_01trogir

 

Plavba Silva 7 - 27.7.-3.8.2019

1.den Omiš - Pakleni otoci u Hvaru (noc na kotvě)

Dopoledne se nalodíme v Omiši, před polednem vyplujeme k ostrovu Brač, proplujeme Splitskimi vraty mezi ostrovy Brač a Šolta, mineme západní výběžek ostrova Hvar a vplujemem do souostroví Pakleni otoci. Zde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
2.den zátoka - Vela Luka (o. Korčula)

Dopoledne poplujeme k ostrovu Korčula. Během dne zakotvíme na koupání v některé pěkné zátoce a navečer připlujeme do městečka Vela Luka na ostrově Korčula, kde strávíme noc.
3.den Vela Luka - PP Lastovo (o. Lastovo) - zátoka (noc na kotvě)

Po ranním vyplutí z Vela Luky poplujeme podél ostrova Korčula k ostrovu Lastovo. Lastovo je součástí PP Lastovo s téměř nedotčenou přírodou. Ostrov Lastovo byl desítky let pro turisty uzavřen, byly zde vojenské základny. Zde se budeme po zbytek dne koupat a strávíme zde i noc na kotvě. Čeká nás romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.)
4.den Lastovo - Lumbarda (o. Korčula)

Ráno necháme Lastovo za zády a polujeme zpět ke Korčule, během dne se budeme koupat a navečer připlujeme do Lumbardy, kde strávíme noc.
5.den Lumbarda - NP Mljet - Polače (o. Mljet) -

Dopoledne se vydáme k ostrovu Mljet, kde nás čeká návštěva stejnojmenného národního parku. Dvě slaná jezera, ostrůvek s klášterem a bohatá vegetace, ale i koupání v teplejší a slanější vodě, než je okolní mořská – to vše nabízí národní park.
6.den Polače - Korčula (o. Korčula) - Račišče (o. Korčula)

Ráno přeplujeme k ostrovu Korčula, kde dopoledne zakotvíme v historickém městě Korčula, kde si uděláme asi 2 hodinovou zastávku na prohlídku města. Korčula, údajné rodné město cestovatele Marka Pola, je historickým skvostem oblasti. Poté chvíli poplujeme do některé vhodné zátoky, kde se budeme koupat. Navečer zakotvíme v Račišči, vesnici „starých kapitánů“
7.den Račišče - zátoka u ostrova Brač (noc na kotvě)

Dopoledne přeplujeme k ostrovu Hvar a dále polujeme k ostrovu Brač, kde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás opět romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
8.den zátoka - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.

10cro1-komia_24_40021_-_hvar_400zlatni_rat_400_01trogir

 

Plavba Silva 8 - 3.8.-10.8.2019

1.den Omiš - Postira (o. Brač)

Dopoledne se nalodíme v Omiši, poté vyplujeme k ostrovu Brač. Budeme se koupat v zátoce a navečer připlujeme do městečka Postira.
2.den Postira - Maslinica (o. Šolta)

Dopoledne přeplujeme k ostrovu Šolta, kde se budem dlouho koupat v zátoce, navečer připlujeme městečka Maslinica, kde strávíme noc.
3.den Maslinica - zátoka (noc na kotvě)

Dopoledne poplujeme k ostrovu Hvar, kde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
4.den zátoka - Jelsa (o. Hvar)

Dopoledne poplujeme podél ostrova Hvar k malému ostrůvku Zečevo, kde zakotvíme na koupání v zátoce s blankytně modrou vodou. Navečer nás čeká krátké přeplutí do Jelsy, malebného městečka s vyhlášenými zmrzlinovými poháry.
5.den Jelsa - Makarska

Dopoledne poplujeme k ostrovu Brač, kde zakotvíme na koupání. Navečer připlujeme do centra makarské riviery, městečka Makarska
6.den Makarska- zátoka (noc na kotvě)

Dopoledne přeplujeme zpět k ostrovu Brač, kde kapitán vybere vhodnou zátoku, ve které se budeme koupat a následně zde strávíme i noc na kotvě. Čeká nás opět romantika pod nebem plným hvězd, ale i večerní a ranní koupání.
7.den zátoka - Pučišča (o. Brač)

Dopoledne poplujeme podél ostrova Brač, do krásné zátoky poblíž městečka Pučišča, kde se budeme dlouho koupat. Večer připlujeme do městečka Pučišča s kamenickou školou a lomem bílého bračského kamene, z něhož je postaveno mnoho světoznámých staveb
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle vaší plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou i s novými přáteli a plavba skončí. Odjezd domů, příp. se zastávkou na Plitvičkách, v termálních lázních Banovci či v některém dalším z letovisek na Jadranu.

10cro1-komia_24_40021_-_hvar_400zlatni_rat_400_01trogir

 

Proč právě na Silvu a s naší CK?

Již 28. sezóna na stejné lodi, s kapitánem Vukovičem (osobně se známe s rodinou kapitána již více než 30 let - od roku 1982) a navíc - jsme přesvědčeni o tom, že naše cena za plavbu na jachtě Silva je opět nejnižší v České republice. A to jsme jedni z mála, kteří nabízejí pobyt na jachtě s plnou penzí.

Ve většině termínů je po celou dobu plavby přítomen některý z majitelů/jednatelů CK Natur Travel.

Garance nejnižší ceny

Pokud by se někomu přece jenom podařilo nalézt obdobnou plavbu se stejným rozsahem a kvalitou služeb v daném termínu u jiné CK, pak mu velice rádi prodáme zájezd za tuto, nižší konkurenční cenu ( neplatí pro tzv. Last Minute )

Orientační program cvičení na plavbě Silva 6 s kondičním cvičením

Cvičení: 2x i vícekrát denně – bodyforming, interval trénink, body workout, kondiční trénink, power joga, pilates, jogalátes, super body, bodybalance, chi-toning, port de bras, fit tréning, joga proti bolestem zad, spirals toning, kruhový trénink

Nabídka pro jednotlivce

Na doplnění "pánské" kajuty hledáme 1 muže v termínech:

jachta Silva - 13.7.-20.7.2019
jachta Vjeko - 22.6.-29.6.2019

Cena

Šetříme

"sleva Saunafest" - 900 Kč/os pro plavby Silva* - sleva platí do 5.4.2019
"sleva Saunafest" -  400 Kč/os pro plavby Vjeko* - sleva platí do 5.4.2019

Sleva 2% - platí pro jachtu Silva při objednání plavby pro 4-8 osob v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Sleva 4% - platí pro jachtu Silva při objednání plavby pro 9-12 osob v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Sleva 6% - platí pro jachtu Silva při objednání plavby pro 13-18 osob v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
(pro skupinu od 19 osob - individuální nabídka)
Sleva 14=13 - platí při objednání dvoutýdenní plavby
slevy je možno kombinovat a platí pouze z ceny plavby

*sleva platí pro 1. a 2. osobu v kajutě, sleva pro 3. osobu v kajutě je 500 Kč u jachty Silva a 300 Kč u jachty Vjeko

CENÍK plaveb 2019
cena v Kč/osoba
cena v Kč/os
číslo plavby typ termín 2019 základní cena po slevě Saunafest
Silva 1 FREE 15.6.-22.6. 14.490
Silva 2 TEXT 22.6.-29.6. 14.490
Silva 3 NATF 29.6.-06.7. 14.690
Silva 4 NATF 06.7.-13.7. 14.690 13.790 objednat
Silva 5 NATF 13.7.-20.7. 14.690 13.790 objednat
Silva 6 CVIC 20.7.-27.7. 14.990
Silva 7 JOGA 27.7.-03.8. 14.990 14.090 objednat
Silva 8 NATF
03.8.-10.8. 14.690 13.790 objednat
Cena pro 3. osobu ve třílůžkové kajutě, v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Silva 9.990 9.490
Nabízíme Vám i plavby na moderní jachtě Vjeko, detailní informace zde
Vjeko 10 NATF 22.6.-29.6. 25.490 25.090 objednat
Vjeko 11 NATF 13.7.-20.7. 25.490
Vjeko 12 NATF 27.7.-3.8. 25.490 25.090 objednat
Cena pro 3. osobu ve třílůžkové kajutě, v rámci jedné Smlouvy o zájezdu
Vjeko 12.990 12.690
Pozn.: Minimální počet účastníků pro realizaci plavby: Silva = 18 osob, Vjeko = 16 osob
Cena zahrnuje: ubytování v kajutách v podpalubí - při obsazení kajuty 2 osobami, 6xplnou penzi /VP/ + 1xpolopenzi /HP/, místní a přístavní poplatky, služby zástupce CK, pojištění CK pro případ úpadku, U plavby CVIC cvičitelku, u plavby JOGA lektora/lektorku jógy
Cena nezahrnuje: neuvedenou stravu a nápoje (kromě snídaní na lodi), vstupné do objektů, národních a přírodních parků dle programu, dopravu do Chorvatska (dopravu autobusem či letadlem lze přikoupit), cestovní pojištění (možno přikoupit), příp. parkovné v Omiši či uložení zavazadel při odjezdu autobusem do ČR
Fakultativní služby:
autobusová doprava ČR-Omiš-ČR - od 2.490 Kč/os (hlavní trasy), další svozová odjezdová místa za příplatek - na dotaz v CK
letecká doprava - dle aktuálních nabídky - od cca 7.500 Kč/os - na dotaz v CK
cestovní pojištění, včetně připojištění pro případ storna zájezdu:
Allianz - 6MA10 - 360 Kč/os. do 70 let, 180 Kč/dítě do 15 let (pojistné platné pro cesty na 10 dnů)
ČP - Turista Rozsah 02 - 388 Kč/os
ERV Evropská pojišťovna - Holiday Easy - 490 Kč/os, 245 Kč/dítě do 12 let
kajuta na hlavní palubě Vjeka - příplatek 700 Kč/os
vyžádaná jednolůžková kajuta za příplatek: Silva = 11.000 Kč a Vjeko = 22.000 Kč
parkovné v kempu Lisičina v Omiši: asi 35 EUR/týden - úhrada na místě majiteli kempu
uložení zavazadel v kempu Lisičina v Omiši: asi 15 Kuna/os. - úhrada na místě majiteli kempu

Orientační ceny vstupů, v HRK/os. – úhrada na místě: NP Kornati = 50, NP Mljet = 170,MHD Dubrovník = 30, hradby Dubrovník = 200, lanovka Dubrovník = 150, PP Lastovo – 50

Typ plavby:
NATF = naturismus friendly (naturismu přívětivé plavby), v podstatě naturistická plavba
JOGA = plavba se cvičením jógy pod vedením odborné/ho lektorky/lektora
CVIC = plavba s kondičním cvičením
FREE = plavby pro všechny, s částí sluneční paluby vyhrazené případným naturistům, koupání možné v plavkách či bez nich
TEXT = plavby pro účastníky v plavkách

Důležité

 • nástup na pobyt je vždy v sobotu dopoledne, ukončení v sobotu po snídani, tzn. že autobus odjíždí z ČR v pátek a přijíždí zpět v neděli, letecká přeprava je realizována obvykle v průběhu soboty - podrobné pokyny k organizované dopravě obdržíte při odbavení zájezdu
 • plavby nejsou vhodné pro osoby s pohybovým handicapem - ubytovací kapacity nejsou pro tyto osoby zařízeny
 • WiFi připojení na internet zdarma
 • tato akce není vhodná pro malé děti, totální neplavce, osoby notoricky nerudné a Vaše čtyřnohé miláčky
 • parkování osobních aut účastníků zájezdů je zajištěno v kempu Lisičina v Omiši za poplatek cca 35 EUR/týden, úhrada na místě, v kempu je příp. možno si i pronajmout obytný přívěs nebo appartement v případě dřívějšího příjezdu
 • jachta zpravidla odplouvá z Omiše v sobotu v 11:00 hod. - klienti, kteří přiletí letadlem až během soboty a "opozdilci" se mohou nalodit v podvečer či během celé noci ze soboty na neděli v Trogiru, Sumartinu (dle programu plavby)
 • vzhledem k tomu, že naturistické plavby budou v prodeji i v dalších zemích EU a na internetu, lze předpokládat účast zahraničních naturistů - zejména ze Slovenska, Německa, Nizozemí, Norska, Švédska, Švýcarska, atd.
 • na palubě je omezený zdroj el.proudu o napětí 220 V, určený zejména pro nabití video- a fotobaterií, mobilů, počítačů a elektr. holicích strojků
 • zákaz kouření a používání otevřeného ohně platí v kajutách, v salónu a ve všech dalších uzavřených prostorách lodi
 • na lodi jsou k dispozici křesílka  na horní palubě (v omezeném počtu)
 • v ceně není zahrnuto příp. vstupné do národních a přírodních parků ani případné vstupy do muzeií, na hradby a pod. a cestovní pojištění, které je možno si u nás sjednat buď prostřednictvím pojišťovny Alianz, České pojišťovny či ERV Evropské pojišťovny - podrobnosti na webových stránkách
 • minimálně v den příjezdu a odjezdu mějte v provozu své mobilní telefony, jejich čísla uveďte ve Smlouvě o zájezdu - ulehčíte tak vzájemnou komunikaci s představiteli CK Natur Travel, řidiči autobusu, atd.
 • snídaně je obvykle v 8:00, oběd v 12:30 a večeře v 19:00 hod., denně se obvykle pluje 4-6 hodin a loď 4-6 hodin kotví na koupání v chráněných zátokách
 • v době 23:30 - 6:30 hod. platí na lodi noční klid, prosíme, dodržujte toto ustanovení a nebuďte jak ostatní účastníky zájezdu, tak jachtaře na okolních lodích - restaurace, bary a diskotéky na břehu jsou Vám k dispozici mnohdy až do rána
 • na loď je možno si přivézt vlastní kola, nutno však vzít v úvahu, že zejména v sezoně je nejen horko, ale jsou i plné přístavy, lodě kotví v řadách u mola a je někdy problém kola dostat na břeh. Doporučujeme spíše si vzít in-line brusle na ranní a večerní projížďky (příp. kola uveďte ve Smlouvě o zájezdu).
 • Rakousko, Maďarsko i Slovinsko jsou země EU - Schengenského prostoru, je možno přes ně cestovat s novými typy Občanského průkazu. I do Chorvatska, které je také v EU, je možno použít tento Občanský průkaz, doporučujeme ale pro jistotu cestovat s Cestovním pasem.
 • během plavby je na lodi několikrát za týden (či po celou dobu plavby) přítomen zástupce CK Natur Travel, který řeší zejména organizační otázky a zajišťuje kontakt s kapitánem lodi. Tato osoba není na lodi ve funkci průvodce zájezdu či delegáta CK.

Stručný popis některých lokalit

Omiš = romantické městečko u ústí řeky Cetinje - hrad, uličky, restaurace, písečná pláž, výlety a rafting na řece Cetine
Dubrovnik
= perla Jadranu, historické město obehnané mohutnými hradbami, křivolaké, malebné uličky, romantické restaurace
Hvar, Stari Grad, Jelsa
= 3 městečka, turistická centra na ostrově Hvar s řadou historických památek (např. divadlo a klášter ve Hvaru), restauracemi, cukrárnami. Naproti městu Hvaru známé Paklené ostrovy.
Pučišča
= městečko z bílého vápence na o.Brač - lom, kamenická škola (ze zdejšího vápence vystavěn např. i Bílý dům v USA)
Korčula
= po Dubrovníku další nejkrásnější opevněné město na Jadranu, údajně rodiště Marca Pola
Polače
= vstupní brána do národního parku na ostrově Mljet, 2 vzájemně a s mořem spojená jezera s klášterem
Pakleni otoci
= několik ostrovů naproti městečku Hvar na ostrově Hvar, plážová oblast pro město Hvar
Baška Voda
= oblíbené letovisko mezi Omiší a Makarskou
Milna
= romantické městečko na západní části ostrova Brač, dokonale chráněný přístav při všech typech zdejších větrů
Orebič
= město na poloostrově Pelješac, trajektový přístav pro lodě na Korčulu
Kučišce, Lovište, Trstenik
= malá sídla a přístavy na západním konci poloostrova Pelješac
NP Mljet
- národní park rozkládající se na ostrově Mljet v jižní Dalmácii, především okolo 2 jezer se slanou vodou. Ostrov se vyznačuje na místní podmínky velmi bohatou vegetací

Počasí v této lokalitě:

00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu 00x - Plavby tradiční dřevěnou jachtou Silva po Jadranu