011 - Plavby luxusní jachtou Vjeko po Jadranu | Dalmácie - info

zpět na výpis zájezdů

Autobusem || ...nejlepší způsob přepravy... Autem Letecky NT First / Last Minute Speciality Lodní FKK

Kapitán Ivan Vukovič dokončil v roce 2009 svoji novou jachtu Vjeko. Jedná se o kovový, ušlechtilým dřevem obložený motorový dvojstěžník o délce 30 metrů a šířce 7,3 m. Čtyř- až pětičlenná posádka zajišťuje kompletní servis pro max. 21 osob. Loď je plně klimatizovaná, s velikou sluneční palubou s lehátky a matracemi, salonem s barem a pípou, velkým zastíněným sezením a dalšími maličkostmi zpříjemňujícími Vaši dovolenou.

011 - Plavby luxusní jachtou Vjeko po Jadranu

Jachta VJEKO je jedna z nejmodernějších a nejlpohodlnějších lodí svého typu na Jadranu. Kombinace kovového trupu, obložení z ušlechtilého dřeva a nejmodernějších technologií dává VJEKU punc dokonalosti. Navíc majitelé vystavěli VJEKO pro maximální pohodlí svých hostů, tak aby měli dostatek prostoru nejen v kajutách, ale i ve všech prostorách lodi. Z tohoto důvodu má VJEKO sníženou kapacitu hostů v porovnání s ostatním jachtami stejné velikosti a stejného typu. Máte možnost si to vyzkoušet.

Nabídka plaveb pro sezonu 2016 je ke stažení zde

Stravování a život na lodích

Menu na lodích je vždy jednotné - snídaně je obvykle klasická evropská s  bufetovým výběrem (čaj/káva, džus, chléb, máslo, džem, med, sýr, salám, paštika, vejce, zelenina, jogurt, müsli), oběd se skládá z polévky, hlavního jídla, salátu a desertu/ovoce, večeře z předkrmu, hlavního jídla, salátu a desertu. Často jsou podávány ryby a někdy i mořské plody - jsme přece na moři. Pokud by někdo z účastníků měl nepřekonatelný odpor k mořským pochoutkám - nechť tuto skutečnost nahlásí na začátku plavby zástupci CK a ten dohodne s kuchařem odpovídající náhradní řešení. Stejně tak žádáme vegetariány či vegany, aby nám své stravovací zvyky sdělili již při rezervaci pobytu. Není problém jim vyhovět, je však zapotřebí včas upravit objednávku potravin pro příslušný turnus.

Nápoje nejsou zahrnuty v ceně, v lodním baru je široká nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů a sudové pivo. Nápoje se objednávají u stewarda, který Vám je přinese na Vámi stanovené místo v podstatě kdykoliv mezi 7:00 a 24:00 hod. - spotřeba nápojů se zapisuje dle čísla kajuty a platí až na konci pobytu.

Během dne probíhá plavba dle programu během které je dostatek zastávek, kdy jachta kotví v zátokách a vy se můžete věnovat koupání, kondičnímu plavání, šnorchlování, jízdě na kajacích či podnikat krátké "objevitelské" výpravy na pobřeží.

Podvečerní, noční a ranní hodiny pak můžete trávit procházkami, posezením ve vinárničkách, hospůdkách nebo cukrárnách, návštěvou diskotéky, příp. i vykoupáním se v cílových přístavních městečkách, neboť v této době je loď pevně připoutána k přístavnímu molu. Na přání velké části našich klientů obvykle 1-2x za týden tráví loď noc v zátoce, tzv. na kotvě. Máte možnost se koupat po celou noc, sledovat nerušeně západ a východ slunce, nebe plné hvězdiček.

Nově od léta 2013 : Wi-Fi internet a 2-3 kajaky

8_-_vjeko_-_jdlo_4_4008_-_vjeko_-_jdlo_2_400jdlo_vjeko_21_400jdlo_vjeko_17_400

Doprava

není zahrnuta v ceně a je možná:

 • vlastním autem, parkování zajištěno (viz DŮLEŽITÉ)
 • autobusem z řady měst v ČR = od  2.350 Kč/os. (plus případné příplatky za svoz) - odjezd autobusu z ČR obvykle v pátek v poledne, návrat do ČR v neděli odpoledne
 • letecky, z Prahy do Splitu se společností SmartWings = cena dle okamžité nabídky cca 5.500 - 6.500 Kč/os., z letiště autobusové spojení jak do Splitu či Omiše


Ubytování

po celou dobu plavby ubytování ve 2- a 3-lůžkových kajutách s vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha a umyvadlo s teplou a studenou vodou), klasickými postelemi a individuálně ovládanou klimatizací, trezor, fén

kajuty v podpalubí

2 kabiny s manželskou postelí a přistýlkou
2 kabiny s manželskou postelí
2 kabiny se dvěma oddělenými postelemi

kajuty na úrovni hlavní paluby

1 kabina s manželskou postelí a přistýlkou
2 kabiny s manželskou postelí

kajuty_vjeko_2_400_01kajuty_vjeko_3_400kajuty_vjeko_4006_-_vjeko_44_400

Stravování

6x plná penze /VP/, 1x polopenze /HP/ (sobota) v klimatizovaném salonu = snídaně, oběd a večeře - dle programu, stravování formou jednotného menu, v ceně nejsou zahrnuty nápoje.

Týdenní menu podávané v roce 2012

Pokud jste vegetariáni, vegani - nahlaste tuto skutečnost laskavě již při objednávce služeb, posádka bude dle toho objednávat dodávku potravin pro váši plavbu. Pokud nemáte rádi např. ryby a mořské plody, nahlaste tuto skutečnost při nástupu na loď zástupci CK Natur Travel - zajistí u kapitána a kuchaře/řky změnu vašeho jídelníčku.

Program

termín 2.7.-9.7.2016

Střední trasa = "ST"

1.den Omiš - Split

Dopoledne nalodění  v Omiši u ústí řeky Cetiny. Plavba podél pobřeží ke Splitu, odpoledne koupání a relaxace. Navečer připlutí do Splitu. Večer a noc strávíme ve Splitu, jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. Unikátní je především Diokleciánův palác. Klienti, kteří přiletěli na letiště Split se mohou autobusem snadno dopravit do přístavu a nalodit se na jachtu večer.
2.den Split - Vis (o. Vis)

Ráno vyplutí ze Splitu směrem k ostrovu Vis. Tento ostrov byl dlouhá desetiletí turistům nedostupný, vzhledem k jeho strategické poloze zde byla základna námořnictva. Po dosažení ostrova koupání a slunění v zátoce. Navečer připlutí do města Vis, které nabízí jak historická místa, tak i restaurace a bary.
3.den Vis - Modrá jeskyně na o. Biševo - Komiža (o. Vis)

Brzy ráno plavba okolo ostrova Vis a dále pak, za vhodného počasí, k ostrůvku Biševo, kde můžete navštívit Modrou jeskyni s jedinečným přírodním úkazem, kdy pronikání světla do jeskyně vytváří modrý efekt. Podmínkou návštěvy jsou malé či žádné vlny, vjezd do jeskyně je poměrně nízký. Poté návrat k ostrovu Vis, koupání v zátoce, navečer připlutí do městečka Komiža, dalšího malebného místa na ostrově. Nocleh v Komiži.
4.den Komiža - Hvar (o. Hvar) - zátoka u Hvaru (na kotvě)

Ráno plavba okolo ostrova Vis, v případě vhodného počasí zastávka na prohlídku Zelené jeskyně, do které je třeba doplavat. Následuje plavba směrem k ostrovu Hvar. Dopoledne návštěva města Hvar, jednoho z nejzajímavějších míst v Dalmácii. Nejnavštěvovanějšími místy ve Hvaru jsou renesanční katedrála, nejstarší divadlo v této části Evropy či benátská pevnost tyčící se nad městem s překrásným výhledem na město a okolní Paklené ostrovy. Před polednem plavba pokračuje do blízké zátoky, kde Silva zakotví na celé odpoledne a noc, což představuje romantiku pod nebem plným hvězd, s možností nočního koupání.
Noc na kotvě - možnost nočního a ranního koupání.
5.den zátoka - Stari Grad (o. Hvar)

Krátká plavba okolo ostrova Hvar, většina dne tak bude věnována koupání a slunění v zátoce. Navečer připlutí do městečka Stari Grad na ostrově Hvar.Stari Grad je historickým centrem ostrova, s množstvím památek. Unikátní je především dům Petara Hektoroviče. Nad městem je poutní místo, ze kterého je pěkný výhled.
6.den Stari Grad - Jelsa (o. Hvar)

Dopolední krátká plavba okolo západní části ostrova Hvar. Opět dostatek času na koupání a slunění. Navečer připlutí do městečka Jelsa, místa s vyhlášenými zmrzlinovými poháry.
7.den Jelsa - Zlatni rat u Bolu (o. Brač) - Milna (o. Brač)

Dopolední plavba mezi ostrovy Hvar a Brač nejprve ke známé pláži Zlatni rat u města Bol na Brači. poté plavba podél ostrova Brač. Opět bude dostatek času na koupání a slunění, navečer připlutí do městečka Milna na ostrově Brač.
8.den Milna - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou a s novými přáteli a plavba skončí. Cestou domů doporučujeme navštívit např. Plitvická jezera, možnost ubytování ve zdejších hotelech a penzionech.
38_-_split_7_40017_-_bievo_6_40021_-_hvar_40022_-_jelsa_8_400

termín 9.7.-16.7.2016

Speciální trasa = "SP"

1.den Omiš - Split, příp. Milna

Dopoledne nalodění na moderní jachtu VJEKO v Omiši u ústí řeky Cetiny. Plavba podél pobřeží ke Splitu, odpoledne koupání a relaxace. Navečer připlutí do Splitu, individuální prohlídka města, jehož historické centrum je pod ochranou UNESCO. Unikátní je především Diokleciánův palác. Klienti, kteří přiletěli na letiště Split se mohou autobusem snadno dopravit do přístavu ve Splitu a nalodit se na jachtu. Dle situace v přístavech nocleh buď ve Splitu nebo v klidnějším přístavu Milna na ostrově Brač.
2.den Split/Milna - Vis (o. Vis)

Ráno vyplutí směrem k ostrovu Vis. Tento ostrov byl dlouhá desetiletí turistům nedostupný, vzhledem k jeho strategické poloze zde byla základna námořnictva. Po dosažení ostrova koupání a slunění v zátoce. Navečer připlutí do města Vis, které nabízí jak historická místa, tak i restaurace a bary.
3.den Vis - Modrá jeskyně na o. Biševu - Komiža (o. Vis)

Brzy ráno plavba okolo ostrova Vis a dále pak, za vhodného počasí, k ostrůvku Biševo, kde můžete navštívit Modrou jeskyni s jedinečným přírodním úkazem, kdy pronikání světla do jeskyně vytváří modrý efekt. Podmínkou návštěvy jsou malé či žádné vlny, vjezd do jeskyně je poměrně nízký. Poté návrat k ostrovu Vis, do městečka Komiža, dalšího malebného místa na ostrově, koupání a nocleh v Komiži.
4.den Komiža - ostrov Lastovo (noc na kotvě)

Ráno plavba okolo ostrova Vis, v případě vhodného počasí zastávka na prohlídku Zelené jeskyně, do které je třeba doplavat. Poté se jachta vydá podél jižního pobřeží ostrova Korčula k ostrovu Lastovo. I tento ostrov byl několik desetiletí nepřístupný turistům, byl určen výhradně vojákům. Vzhledem k této skutečnosti a jeho odlehlosti zde naleznete zcela průzračnou vodu. Kdo bude mít zájem, může navštívit půvabnou vesničku Lastovo na jednom ze zdejších kopců (cca 15 minut chůze). Nocleh na kotvě, možnost nočního a ranního koupání.
5.den Lastovo - Korčula (o. Korčula)

Od ostrova Lastovo poplujete okolo malých ostrůvků dále na východ podél ostrova Korčula,v prostoru městečka Lumbarda se budete koupat a navečer doplujete do města Korčula. Město Korčula, údajné rodiště cestovatele Marka Pola, je po Dubrovníku další z perel Jadranu. V Korčule je unikátní historické centrum vystavěné na malém poloostrově, obehnaném hradbami.
6.den Korčula - Sučuraj (o. Hvar)

Ráno proplujete Pelješskim kanálem mezi ostrovem Korčula a poloostrovem Pelješac a poté zamíříte k ostrovu Hvar. Vykoupete se v jedné z pěkných zátok a navečer připlujete do městečka Sučuraj na východním konci ostrova Hvar
7.den Sučuraj - Pučišča (o. Brač)

Ráno opustíte Sučuraj a poplujete směrem k východnímu cípu ostrova Brač, minete trajektový přístav a městečko Sumartin a zamíříte k cíli dnešní plavby, k Pučišči. Nejprve však budete celé odpoledne kotvit v zátoce a loučit se s vodami Jadranu. Navečer připlutí do Pučišče, města kameníků. Ze zdejších vápencových bloků byl vystavěn nejen Diokleciánův palác, ale i Bílý dům ve Washingtonu.
8.den Pučišča - Omiš

Brzy ráno vyplutí přímo do Omiše, cíle plavby. Po snídani se rozloučíte s posádkou a s novými přáteli a plavba skončí. Pokud budete na Jadranu vlastním aute a nepospícháte domů, pak doporučujeme výlet do NP Krka, a to nejen ke známým vodopádům Skradinski buk, ale i dále proti proudu řeky Krka, kde jsou další vodopády Rošski slap a velice pěkně opravený klášter – Monastir Krka.
38_-_split_40023_-_komia_2_40023_-_komia_13_40035_-_puia_3_400

Ostatní služby

zástupce CK Natur Travel, pobytová taxa, přístavní poplatky, tričko Vjeko 2016, pojištění CK pro případ úpadku

Lodní deník z roku 2013
Lodní deník z roku 2012

Lodní deník z roku 2011

Krátká ilustrační videa z našich plaveb můžete shlédnout zde

Proč právě na Vjeko a proč zrovna s naší CK?

Jedna z nejmodernějších a nejpohodlnějších lodí na Jadranu - na lodi, která se plaví na kapitánském můstku s kapitánem Dinem, synem našeho dlouholetého partnera - kapitána Ivana Vukoviče, nebo přímo s Ivanem Vukovičem. Vzhledem k našim velmi dobrým vztahům s oběma kapitány máme v porovnání s jinými skupinami opět velmi výhodnou cenu za služby na této elegantní jachtě.

Na lodi je obvykle několikrát během plavby přítomen některý z majitelů/jednatelů CK Natur Travel.

Cena

Šetříme

Sleva

3% platí pro skupinu 4-8 osob
14=13
platí při zaknihování dvoutýdenní plavby

slevy lze vzájemně kombinovat

č.plavby typ trasa termín základní cena v Kč/os.
Vjeko 10 NATF ST 02.7.-09.7. 24.990
Vjeko 11
NATF SP
09.7.-16.7. 24.990
Cena pro 3. osobu ve třílůžkové kajutě na jedné Smlouvě o zájezdu
12.990
Minimální počet účastníků pro plavbu - 16 osob
N=FKK-nudisti, V = jachta Vjeko
Příplatek za vyžádanou jednolůžkovou kajutu = 22.000 Kč/os., příplatek za vyžádanou kajutu na hlavní palubě - 700 Kč/os.
Cena zahrnuje : ubytování v kajutách, stravování v rozsahu 1xHP + 6xVP, místní poplatky a taxy,
služby zástupce CK, plavbu dle programu
Cena nezahrnuje : neuvedenou stravu a nápoje (kromě snídaně), cestovní pojištění (lze přiobjednat), případné vstupy
do objektů, PP a NP dle programu, dopravu do Chorvatska (lze přikoupit)

rezervace : info@naturtravel.cz, info@plavby-jadran.cz
tel +420 603 418 474, +420 257 317 946

Důležité

 • nástup na pobyt je vždy v sobotu dopoledne, ukončení v sobotu po snídani, tzn. že autobus odjíždí z ČR v pátek a přijíždí zpět v neděli, letecká přeprava je realizována obvykle v průběhu soboty - podrobné pokyny k organizované dopravě obdržíte při odbavení zájezdu
 • tato akce není vhodná pro malé děti, totální neplavce, osoby notoricky nerudné a Vaše čtyřnohé miláčky
 • parkování osobních aut účastníků zájezdů je zajištěno v kempu Lisičina v Omiši za poplatek cca 30 EUR/týden, úhrada na místě, v kempu je příp. možno si i pronajmout obytný přívěs nebo appartement v případě dřívějšího příjezdu
 • vzhledem k návaznosti na leteckou dopravu musí jachta odplout z Omiše v sobotu v 11:00 hod. - klienti, kteří přiletí letadlem až během soboty a "opozdilci" se mohou nalodit v podvečer či během celé noci ze soboty na neděli v Bašce Vodě či Stari Gradu (dle programu plavby)
 • vzhledem k tomu, že naturistické plavby budou v prodeji i v dalších zemích EU a na internetu, lze předpokládat účast zahraničních naturistů - zejména ze Slovenska, Německa, Nizozemí, Norska, Švédska, Švýcarska, atd.
 • na palubě je omezený zdroj el.proudu o napětí 220 V, určený zejména pro nabití video- a fotobaterií, mobilů, počítačů a elektr. holicích strojků
 • zákaz kouření a používání otevřeného ohně platí v kajutách, v salónu a ve všech dalších uzavřených prostorách lodi
 • na lodi jsou k dispozici lehátka a matrace na horní palubě
 • v ceně není zahrnuto příp. vstupné do PP Lastovo a Modré jeskyně na ostrově Biševo ani případné vstupy do muzeií, na hradby a pod. a cestovní pojištění, které je možno si u nás sjednat buď prostřednictvím pojišťovny Alianz, České pojišťovny či ERV Evropské pojišťovny - podrobnosti na webových stránkách
 • minimálně v den příjezdu a odjezdu mějte v provozu své mobilní telefony, jejich čísla uveďte ve Smlouvě o zájezdu - ulehčíte tak vzájemnou komunikaci s představiteli CK Natur Travel, řidiči autobusu, atd.
 • snídaně je obvykle v 8:00, oběd v 12:30 a večeře v 19:00 hod., denně se obvykle pluje 4-6 hodin a loď 4-6 hodin kotví na koupání v chráněných zátokách
 • v době 23:30 - 6:30 hod. platí na lodi noční klid, prosíme, dodržujte toto ustanovení a nebuďte jak ostatní účastníky zájezdu, tak jachtaře na okolních lodích - restaurace, bary a diskotéky na břehu jsou Vám k dispozici mnohdy až do rána
 • na loď je možno si přivézt vlastní kola, nutno však vzít v úvahu, že zejména v sezoně je nejen horko, ale jsou i plné přístavy, lodě kotví v řadách u mola a je někdy problém kola dostat na břeh. Doporučujeme spíše si vzít in-line brusle na ranní a večerní projížďky (příp. kola uveďte ve Smlouvě o zájezdu).
 • Rakousko, Maďarsko i Slovinsko jsou země EU - Schengenského prostoru, je možno přes ně cestovat s novými typy Občanského průkazu. I do Chorvatska, je možno použít tento Občanský průkaz, doporučujeme ale pro jistotu cestovat s Cestovním pasem.
 • během plavby je několikrát za týden na lodi přítomen zástupce CK Natur Travel, který řeší zejména organizační otázky a zajišťuje kontakt s kapitánem lodi. Tato osoba není na lodi ve funkci průvodce zájezdu či delegáta CK.


Stručný popis některých lokalit

Omiš = romantické městečko u ústí řeky Cetinje - hrad, uličky, restaurace, písečná pláž, výlety a rafting na řece Cetinje
Dubrovnik = perla Jadranu, historické město obehnané mohutnými hradbami, křivolaké, malebné uličky, romantické restaurace
Hvar, Stari Grad, Jelsa = 3 městečka, turistická centra na ostrově Hvar s řadou historických památek (např. divadlo a klášter ve Hvaru), restauracemi, cukrárnami. Naproti městu Hvaru známé Paklené ostrovy.
Pučišča = městečko z bílého vápence na o.Brač - lom, kamenická škola (ze zdejšího vápence vystavěn např. i Bílý dům v USA)
Korčula = po Dubrovníku další nejkrásnější opevněné město na Jadranu, údajně rodiště Marca Pola
Polače = vstupní brána do národního parku na ostrově Mljet, 2 vzájemně a s mořem spojená jezera s klášterem
Pakleni otoci = několik ostrovů naproti městečku Hvar na ostrově Hvar, plážová oblast pro město Hvar
Baška Voda = oblíbené letovisko mezi Omiší a Makarskou
Milna = romantické městečko na západní části ostrova Brač, dokonale chráněný přístav při všech typech zdejších větrů
Orebič = město na poloostrově Pelješac, trajektový přístav pro lodě na Korčulu
Kučišce, Lovište, Trstenik = malá sídla a přístavy na západním konci poloostrova Pelješac
NP Mljet - národní park rozkládající se na ostrově Mljet v jižní Dalmácii, především okolo 2 jezer se slanou vodou. Ostrov se vyznačuje na místní podmínky velmi bohatou vegetací

 

Počasí v této lokalitě:

011 - Plavby luxusní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby luxusní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby luxusní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby luxusní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby luxusní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby luxusní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby luxusní jachtou Vjeko po Jadranu 011 - Plavby luxusní jachtou Vjeko po Jadranu snídaně oběd večeře dezert Mostar a Stari most město Hvar Dubrovnik Dubrovnik